چه نکاتی باید قبل از خرید کاغذ دیواری باید بدانیم؟

چه نکاتی باید قبل از خرید کاغذ دیواری باید بدانیم؟
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

اکثریت افراد به دلیل فرآیند سخت و پیچیده رنگ کردن دیوارها، کاغذ دیواری را به عنوان یک جایگزین مناسب برای پوشش دیوارها استفاده می‌کنند. رنگ و طرح کاغذ دیواری، فضای کوچیک یا بزرگ، گرم یا روشن‌تر می‌کنند. کاغذ دیواری طرح‌های متنوعی دارد.

کاغذ دیواری برای بازسازی یا ساخت

باید قبل از تغییرات یک محدوده مشخص از فضای منزل یا محل کار را درنظر بگیرید. برای تغییر دیوارها باید از طرح و رنگ متناسب با وسایل و دکوراسیون خانه، کاغذ دیواری انتخاب کنید. اگر فضا شما نیاز به تغییرات جدی‌تری داشته باشد می‌تواند از یک مشاوره دکوراسیون داخلی راهنمایی بگیرید. شما می‌توانید مبلمان و رنگ پرده‌ها را متناسب با کاغذ دیواری تغییر دهید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره بازسازی خانه

کاغذ دیواری برای بازسازی یا ساخت

یک کاغذ دیواری با کیفیت چه ویژگی‌های دارد؟

کیفیت کاغذ دیواری با توجه به جنس و نوع آن مشخص می‌شود. یک کاغذ دیواری مرغوب تا سال‌های زیاد می‌تواند دوام و کیفیت خود را نگهدارد.
شما باید در هنگام انتخاب کاغذ دیواری به موارد زیر دقت کنید:
• جنس روکش کاغذ دیواری از جنس وینیل است. و وینیل مصرف شده در هر متر مربع از کاغذ دیواری باید حدود ۵۰۰ گرم باشد.
• کاغذ دیواری مرغوب براحتی خراش و پاره نخواهد شد.
• کاغذ دیواری مرغوب قابل شستشو با مواد شوینده خانگی است.
• کاغذ دیوار یخوب پس از نصب باید سطحی صاف و بدون درز داشته باشد.
• کاغذ دیواری نباید در اثر کشیدن روی دیوار باعث بهم ریختگی طرح و رنگ آن شود.
• کاغذ دیواری نامرغوب پس از نصب دچار حفره و حباب می‌شود.
• گرد و غبار ناشی از محیط نباید بر روی کیفیت و شفافیت کاغذ دیواری موثر باشد.

یک کاغذ دیواری با کیفیت چه ویژگی‌های دارد؟

کدام کاغذ دیواری مناسب است؟ برجسته یا ساده؟

یکی از انتخاب‌های موجود اکثریت مردم، کاغذ دیواری‌های برجسته با طرح و اشکال متفاوت است.
کاغذ دیواری برجسته با انواع پوشش مخملی وسه بعدی موجود در بازار می‌باشد. نصب این کاغذ دیواری مثل بقیه کاغذ دیواری‌ها است که نیاز به تخصصی ندارد.
ترکیب کاغذ دیواری ساده و برجسته بسیار عالی است.

انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای کوچک و یا بزرگ

کاغذ دیواری مثل رنگ دیوار در بزرگ و یا کوچک جلوه دادن فضا بسیار موثر است. باید در هنگام خرید کاغذ دیواری به مقیاس فضا آن توجه کنید.
شما نمی‌توانید برای یک اتاق خواب کوچیک از طرح‌های شلوغ استفاده کنید زیرا فضا کوچیکتر نشان می‌دهد. اما بهتر است از یک تصویر درگوشه‌ای از آن طرحی شلوغ مشخصه استفاده کنید.

انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای کوچک و یا بزرگ

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری انواع مختلف دارد که براساس فضا و نیازی که محیط دارند انتخاب می‌شود. انواع کاغذ دیواری با متریال مختلف در بازار به صورت زیر موجود می‌باشد:
کاغذ دیواری نانو، کاغذ دیواری کاغذی،کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری برجسته و کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری نانو

با پیشرفت تکنولوژی امکان ساخت انواع مدل کاغذ دیواری از تکنولوژی نانو استفاده می‌کند. تکنولوژی نانو باعث برتری‌ این نوع کاغذ دیواری نسبت به باقی کاغذ دیواری‌ها می‌شود.
قیمت این کاغذ دیواری نسبت به کاغذ دیواری دیگر بیشتر است. جنس کاغذ دیواری نانو PVC است و با استفاده از تکنولوژی نانو خاص به کار رفته تولید می‌شوند و این امر موجب می‌شود که آلودگی و گرد و غبار موجب کثیف شدن آن نشود.
نصب این کاغذ دیواری شبیه کاغذ دیواری‌های دیگر است، تنها تفاوت آن در کیفیت و دوام بالای آن است. این کاغذ دیواری در برابر نور آفتاب تغییر رنگ و آسیب نمی‌بیند.

کاغذ دیواری کاغذی

اولین نوع از کاغذ دیواری‌ها، کاغذ دیواری کاغذی است. نصب این نوع از کاغذ دیواری با استفاده از چسب چوب یا چسب کاغذ است. جنس آن از کاغذ است.
این نوع از کاغذ دیواری‌ها قبل شستشو نیستند و براحتی پاره می‌شند و اصلا برای اتاق کودک مناسب نیست.
قیمت این نوع از کاغذ دیواری بسیار پایین‌تر از انواع دیگر است.

کاغذ دیواری‌های سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی، یکی از انواع مدل کاغذ دیواری اس. کاغذ دیواری سه بعدی به این صورت است که از دور دارای برجستگی‌هایی است و از نزدیک مشخص نیست.
اسن کاغذ دیواری بهتر است که در اطراف دیوارهای شومینه و دیوارهایی که پنجره‌های بزرگ دارد، استفاده شود.
قیمت و دوام و قابل شستشو این کاغذ دیواری مثل کاغذ دیواری PVC است. ترکیب این نوع کاغذ دیواری با کاغذ دیواری‌های دیگر در دکوراسیون منزل، یک دکور مدرن و زیبا را خلق می‌کند.

انتخاب کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل

کاغذ دیواری‌های PVC که با روکش وینیل پوشانده شده است، بسیار مقاوم و قابل شستشو است. این نوع از کاغذ دیواری‌ها با ابعاد ۵ متر و ۱۶ متر در بازار موجود است.
قابل شستشو بودن این نوع از کاغذ دیواری به علت جنس PVC و یک لایه وینیل در پوشش سطح آن است. این کاغذ دیواری به نسبت بقیه کاغذ دیواری‌ها گرون‌تر و مقاومت بیشتری دارد.

کاغذ دیواری‌های برجسته

کاغذ دیواری‌های برجسته با جنس PVC و الیاف مصنوعی در حال تولید است. قیمت این نوع کاغذ دیواری به مراتب بالاتر است. در برخی از کاغذ دیواری برجسته، از چاپ‌های طلاکوب استفاده می‌شود که نسبت به نوع آن قیمت متفاوتی دارد.

بیشتر شرکت‌های فروشنده انواع کاغذ دیواری این مزیت دارند که نصب بدون هزینه، امکان فرستادن نیرو برای شستشو  و تعویض می‌کنند.

به این نوشته رای دهید
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *