راهنمای کامل خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

خرید خانه در ترکیه دارای قوانین و مقررات خاص خود می‌باشد. اگر شما هم نیز متقاضی خرید ملک در ترکیه هستید باید قوانین آن را در خصوص اتباع خارجی را نیز بدانید. طبق قوانین جدید که کشور ترکیه وضع کرده است شهروندان برخی از کشورها اجازه خرید و فروش و معامله مسکن در ترکیه را ندارند. این در حالی است که ایرانیان هیچ مشکلی از این بابت ندارند و به راحتی می‌توانند اقدام به خرید و فروش ملک در ترکیه کنند.

خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه برای ما ایرانی‌ها دیگر رویایی دور از دسترس نیست و حتی می‌توانید با ۵۰۰ میلیون تومان در ترکیه خانه داشته باشید. به جز ایرانی‌ها، زندگی در ترکیه مورد توجه بسیاری از اتباع در سایر کشورها قرار گرفته است.

اما از آنجا که ترکیه به ایران از نظر مسافت فاصله کمتری دارد که این مسافت با پرواز حدود ۳ ساعت است، بسیاری از ایرانیان را علاقه‌مند به خرید ملک در کشور ترکیه کرده است. در کنار داشتن خانه رویایی‌تان، شما می‌توانید در این کشور اوقات تفریحی جذابی داشته باشید و حتی مشغول سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش پول خود شوید. حتی اگر هدفتان اخذ شهروندی ترکیه باشد به راحتی می‌توانید به این امکان دست پیدا کنید.

قیمت خرید خانه در ترکیه

قیمت خرید خانه در ترکیه

یکی از دلایل عمده‌ای که باعث شده خرید خانه در ترکیه محبوبیت داشته باشد ارزان بودن آن است. شاید برایتان جالب باشد خرید خانه در این کشور نسبت به ایران ارزان‌تر است. استانبول، آنتالیا و آلانیا شهرهایی در ترکیه هستند که شما می‌توانید به راحتی آپارتمان دلخواهتان را خریداری کنید.

یکی از مزایای خرید خانه در کشور ترکیه این است که می‌توانید نسبت به اخذ اقامت در این کشور هم برای خودتان و هم برای اعضای خانوادتان اقدام کنید.

در حالت کلی قیمت خرید خانه در ترکیه از مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان شروع شده و تا رقم‌های بالاتر ادامه پیدا می‌کند. با همین مبلغ می‌توانید در شهرهایی مانند استانبول و در مناطق متوسط خانه خریداری کنید.

هر چند که بهترین شهر ترکیه برای خرید خانه استانبول می‌باشد چرا که امکانات شهری آن دارای استاندارهای روز دنیا می‌باشد و سیستم‌های حمل و نقل عمومی آن نیز در حال رشد و بروز می‌باشد. از طرفی جاذبه‌های زیادی و توریستی بودن آن نیز یکی از مزیت‌های آن است.

مراحل خرید ملک در ترکیه

اولین قدمی که باید برای خرید خانه بردارید این است که یک حساب بانکی در ترکیه افتتاح کنید. نه تنها در ترکیه شما وارد هر کشوری که بشوید برای نقل و انتقال پولتان به یک حساب بانکی معتبر نیاز خواهی داشت. بعد از افتتاح حساب بانکی،‌ بودجه مورد نظر برای خرید خانه را مشخص کنید و شهری که در نظر دارید در آن ساکن شوید را نیز تعیین کنید.

در کنار این قدم‌ها ویژگی‌های دیگر برای خرید خانه را نیز باید در نظر داشته باشید. ویژگی‌هایی مانند:

  • ویژگی منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید از جمله امکانات، دسترسی به اماکن مهم و…
  • بافت خانه مانند مدرن بودن یا نرمال
  • نوع خانه مانند ویلایی یا آپارتمانی
به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *