شرایط تسهیلات تعمیر مسکن

تسهیلات تعمیر مسکن
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

تسهیلات تعمیر مسکن بانک صادرات

تسهیلاتی که برای تعمیر ملک است که به آن وام تعمیرات مسکن یا جعاله نیز گفته می‌شود. برای تعمیر یا تکمیل مسکن این وام پرداخت می‌شود. وام تعمیر مسکن به صورت با سپرده و بدون سپرده پرداخت می‌کنند.

متقاضی می‌تواند این وام برای کمک بیشتر در قدرت خرید خانه، این وام را در کنار وام‌های خرید مسکن دیگر دریافت کنند. این وام به عنوان وام تعمیر یا تکمیل مسکن شناخته شده است.

برای توضیحات بیشتر این مقاله را بخوانید: انواع وام مسکن

تسهیلات تعمیر مسکن بانک صادرات

شرایط دریافت تسهیلات تعمیر مسکن

به مرور زمان خانه‌ها به تعمیرات اساسی پیدا می‌کند. به طور مثال تعویض در و پنجره‌ها که به مرور زمان برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی نیاز دارند.
گاهی افرادی که سال‌های زیادی در یک محل ساکن هستند. نیاز دارند که تغییراتی در خانه ایجاد کنند، یک سری از تغییرات مانند تغییر رنگ دیوارها، عوض کردن مدل کابینت و… همین تغییرات و تعمیرات هزینه زیادی می‌برد.
متقاضی برای بازسازی و بهسازی خانه‌ها نیاز دارند که از بانک‌ها وام تسهیلات تعمیرمسکن دریافت کنند.


وام جعاله یک سری از بانک‌ها به متقاضیان پرداخت می‌‌کنند. بانک صادرات یکی از این بانک‌هاست که این تسهیلات را ارایه می‌دهد.

چرا ساختمان‌های قدیمی نیاز به بازسازی و نوسازی دارند؟

بناهای قدیمی یا بناهای کلنگی از لحاظ نوسازی و مرمت بخش‌های مختلف بنا، نیاز به بازسازی و نوسازی دارند.  در کنار بازسازی باید بحث مقاومت و ایمنی بنا را نیز در نظر گرفت.

وقتی قسمتی از خانه‌ها فرسوده و مخروب می‌شود، افراد آن خانه نیاز دارند که تغییر و تحولی ایجاد کنند.

در اثرعوامل طبیعی از جمله سیل و زلزله و حتی بارش باران و برف‌های معمولی، سبب  فرسودگی ستون‌ها و دیوار‌‌‌ها و سیستم‌های گاز و برق یک ساختمان می‌شود.

تعویض و خرید خانه با در‌نظر‌‌گرفتن شرایط اقتصادی جامعه برای افراد امکان پذیر نیست. پس بهترین کار تعمیر و نوسازی خانه به وسیله ی استفاده از وام جعاله مسکن انواع بانک‌هاست.

در این مقاله میخواهیم به وام تسهیلات تعمیر مسکن بانک صادرات  یا جعاله بپردازیم.

وام تعمیرات یا جعاله بانک صادرات

فرد متقاضی با بررسی اینکه چه بانکی با چه تسهیلاتی، تسهیلات تعمیر مسکن یا جعاله بانک صادرات را پرداخت می‌کند.
برای مشتریان نحوه پرداخت وام و تسهیلات آن بانک، یکی از ویژگی‌های مهم انتخاب بانک خوب است. بانک صادرات از دسته ی بانک خوب به شمار می‌آید.


افراد متقاضی با دریافت وام جعاله بانک صادرات، هزینه‌های تعمیرات و نوسازی خانه اشان را تامین می‌کنند.
بانک صادرات برای تعمیرات و بازسازی خانه‌های قدیمی، وام جعاله به افرادی که صلاحیت گرفتن وام دارند، تعلق می‌گیرد.


مبلغ مصوب شده جهت انجام امور تعمیراتی و بازسازی خانه ها توسط بانک‌ها در نظر گرفته شده است.
تسهیلات تعمیرمسکن یا جعاله به متقاضیانی که دارای واحد ملکی باشند تعلق می‌گیرد.این وام با سند شش دانگ ملک داده می‌شود.

وام تسهیلات تعمیر مسکن یا جعاله با ضامن رسمی معتبر در همه شعبات بانکی کشور تا سقف ۱۰ میلیون تومان می‌باشد. بانک‌ها در صورتی با بالاترین میزان مصوب شده وام جعاله به متقاضیان بپردازند که از منابع داخلی بانک استفاده می‌کنند.


برای مبالغی که وام آن‌ها بالاتر از ۲۰ میلیون تومان به جای ضامن، می‌توان سند بانکی در رهن بانک قرار بگیرد. دو ضامن برای وام‌های زیر ۲۰ میلیون تومان دو ضامن رسمی با دردست داشتن گواهی کسر از حقوق لازم است.

برای مبالغ بالاتر از ۲۰ میلیون تومان به ‌جای ضامن‌های رسمی سند ملک در رهن بانک می‌رود. برای وام زیر ۲۰ میلیون دو ضامن رسمی و گواهی کسر از حقوق کافی است.
بانک صادرات از جمله بانک‌هایی که طبق شرایط، بیشتر از سقف تعیین شده به متقاضیان وام جعاله
پرداخت می‌کند.


سقف وام برای وام تعمیرات بانک صادرات ۱۰ میلیون تومان است. مبلغ ۵۰ میلیون تومان و بیشترین زمان بازپرداخت ۲ سال برای وام جعاله بانک صادرات است.
بانک‌هایی که تسهیلات تعمیرات مسکن یا جعاله، از جمله بانک مسکن، بانک پارسیان، بانک ملی و بانک شهر عرضه می‌‌کند.

شرایط دریافت تسهیلات تعمیر بانک صادرات

تسهیلات تعمیر بانک صادرات یا وام جعاله را طبق ضوابطی در بانک صادرات ارایه می‌شود.
این وام به گیرنده تعهد می‌دهد که از سوی بانک کار مشخصی مانند تکمیل یا تغییر مسکن را انجام بدهد و مزد آن را به عنوان تسهیلات دریافت می‌کند. درست که این وام جعاله یا تعمیرات مسکن در کنار وام‌های دیگر می‌توان برای افزایش قدرت خرید خانه استفاده شود.
بانک مسکن علاوه بر بانک صادرات، نیز جهت تعمیر و تکمیل خانه به پرداخت تسهیلات زیر اقدام می‌کند:\

شرایط تسهیلات تعمیر مسکن بانک صادرات

تسهیلات تعمیرات مسکن برای تعمیر

تسهیلات تعمیرات مسکن برای مرمت یا آسفالت پشت‌بام، کاشی کاری، لوله کشی و سیستم گرمایش و سرمایشی، حفر یا ترمیم چاه، سرویس حمام و آشپزخانه و دستشویی،ترمیم سیم کشی معیوب ساختمان، تعمیرات جزیی داخل ساختمان، لوله کشی آب و گاز، رنگ و نقاشی، خرید انشعاب آب و برق

تسهیلات تعمیرات مسکن برای تکمیل

تسهیلات تعمیرات مسکن برای کاشی کاری، موزاییک کاری، لوله کشی گاز و آب، کابینت گذاری، نصب موکت، ، نرده کشی، نصب تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، حفر چاه، تکمیل زیر زمین، تغییرات داخلی ساختمان و پارکت سرامیک

وام‌های کم هم هر روز سخت تر از بانک می‌شود گرفت.

بازپرداخت وام‌های کم راحتر از وام‌های زیاد است.

  بانک صادرات به متقاضیان بیش از سقف مشخص شده یعنی بیش از ۱۰ میلیون تومان وام تعمیرات مسکن درصورت تایید کارشناسان بانک اقدام به پرداخت وام می‌کند.

این بانک جزو دسته بانکی که از لحاظ دادن وام تا سقف ۵۰ میلیون یا حتی بیشتر با تایید کارشناس اقدام به پرداخت می‌کند.

برای وام‌های که بیش از سقف مشخص کارشناسی شده از سوی بانک صادرات  برابر ۸۰٪درضد هزینه تعیین شده است. فرد متقاضی ملزم است، که حداقل ۲۰ ٪ هزینه‌های تسهیلات را قبل از دریافت وام به عنوان پیش پرداخت یه بانک بپردازد.

وام‌های بالای ۵۰ میلیون تومان باید حساب مالیاتی به بانک ارایه شود.

برای وام تعمیرات بیش از ۲۰ میلیون تومان از سوی بانک صادرات باید سند شش دانگ ارایه می‌شود . سند به رهن بانک در می‌آید و انتقال سند به عهده فرد متقاضی می‌باشد. فرد متقاضی باید هزینه کارشناسی ملک را بپردازد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام تعمیرات مسکن بانک صادرات

اشخاص حقیقی و حقوقی باید با داشتن مدارک زیر، جهت اخذ وام به بانک صادرات مراجعه کنند.
جهت دریافت وام تعمیرات مسکن بانک صادرات اشخاص حقیقی و حقوقی باید مدارک زیر را به بانک صادرات ارائه دهند:

اشخاص حقیقی برای دریافت وام تعمیرات بانک صادرات لازم است:

کپی پشت و روی کارت ملی و فتوکپی شناسنامه، مجوز انجام فعالیت به اضافه تصویر سند مالکیت و باید سند براساس مالکیت فرد متقاضی باشد. از خانه مورد نظر برای وام تعمیرات مسکن بانک صادرات دریافت و به این بانک عرضه می‌کنند.

اشخاص حقوقی برای دریافت وام تعمیرات بانک صادرات لازم است:

آگهی تاسیس، اظهارنامه ثبت شرکت، فتوکپی اساسنامه، شرکت نامه (برای شرکت‌های با مسئولیت محدود) آگهی تغییرات و فتوکپی پشت و روی کارت ملی اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت و سایر مجوز‌های لازم جهت انجام کار موضوع قرارداد با ارایه مستندات مالی لازم که تایید‌کننده فعالیت است را به منظور دریافت وام تعمیرات مسکن بانک صادرات به این بانک عرضه می‌کنند.

سایر مدراک مورد نیاز برای دریافت وام تعمیرات مسکن بانک صادرات

باید فرد متقاضی با عرضه آخرین فیش برق، آب و گاز مصرفی به وسیله ی اشخاص حقوقی و حقیقی با آدرس فرد متقاضی ترتیب داده شود. این دو اشخاص برای دریافت وام جعاله بانک صادرات باید مدارک ضروری به وام جعاله که به صورت زیر است:
تقاضای کتبی

تصویر سند مالکیت

تصویر اجاره نامه محل فعالیت

ارایه وثیقه‌های ضروری مورد تایید بانک را ارایه می‌دهد. و کامل کردن مدارک مربوط به ضامنٰ‌های مورد تایید بانک و درخواست مدارک اصلی را به بانک عرضه کنند.
بخشی از مبلغ وام بانک صادرات به عنوان پیش پرداخت توسط شعب بانک مجاز دریافت یا پرداخت می‌شود.

تسهیلات تعمیرات مسکن

باز پرداخت وام یا تعمیرات مسکن بانک صادرات چگونه است؟

تغییرات داخلی و خارجی ساختمان برای تسهیلات وام جعاله خانه اراده می‌شود. به امور تعمیر و تکمیل مسکن، بازسازی و تعمیر، ایمنی و مقاومت‌سازی عرضه می‌کنند.

بانک صادرات وام را به فقط به وام گیرنده تحویل می‌دهد. نباید بیش از یکبار این وام از این بانک دریافت کرده باشند و در سیستم بانکی نباید بدهی داشته باشد. متقاضی و ضامن نباید چک برگشتی داشته باشد.

تسویه کامل وام در یک حساب بدون سود به طور مثال با سود ۳۰٪ از مبلغ وام تعمیرات خواهد شد.

متقاضی اگر وام تعمیرات بانک مسکن یا بانک‌های دیگر در گذشته این وام را دریافت کرده  باشد. در حالی می‌تواند دوباره وام جعاله بگیرید که وام قبلی را تسویه کرده باشد.

تسهیلات کوتاه‌مدت و بلند‌مدت بانک صادرات از جمله وام تعمیرات مسکن را شامل می‌شود. که تسویه مطالبات و زمان انجام کار حداکثر ۲ سال می‌باشد.

بازپرداخت وام جعاله از جمله بانک صادرات معمولا به صورت اقساط مساوی است، ولی برای بانک صادرات ساده‌ترند. ۱۸٪ درصد نرخ سود وام جعاله بانک صادرات محاسبه شده است.

از طریق زیر می‌توان اقساط وام جعاله را پرداخت کنید.

درگاه شعب بانک صادرات، همراه بانک، اینترنت بانک، دستگاه‌های خودپرداز، دستور پرداخت و همبانک و تلفنبانک پرداخت می‌شود.

انواع وثیقه‌ برای دریافت وام تعمیرات بانک صادرات

جهت اطمینان از انجام تعهدات مشتری برای باز‌پرداخت وام گرفتن وثیقه ضروری می‌باشد و متقاضی باید طبق مصوبه دریافت کند.
وثیقه ی ملکی، سفته و یا سپرده‌های سرمایه گذاری مدت دار، گواهی سپرده‌مدت‌دار و اوراق مشارکت با آخرین دستورالعمل‌های بانک تسهیلات جعاله را پشتیبانی می‌کند.

سفته :

فرد متقاضی باید سفته را به صورت ۱۲۰٪ مجموع اصل و سود تسهیلات نزد بانک به امانت بگذارد. به عنوان ضامن دو کارمند دولت یا یک کارمند دولت و یک دارنده پروانه کسب باید به بانک معرفی کنند. باید متقاضی و یکی از ضامنین گواهی کسر را به بانک ارائه دهد.
تنظیم قرارداد داخلی صرفا روی بانک‌های در رهن بانک:
فرد متقاضی باید به ارزش مجموع اصل و سود تسهیلات نزد بانک وثیقه بگذارد.

سپرده گزاری نزد بانک:

فرد متقاضی اگر با مقدار ۱۱۰ درصد از مجموع اصل و سود تسهیلات سپرده‌ای نزد بانک داشته باشد. آن را می توان وثیقه دریافت تسهیلات جعاله قرار بدهد و به ضامن نیازی ندارد.

رهن شش دانگ وثیقه غیر منقول :

وثیقه غیرمنقول به این صورت که از اموالی که برای جابه‌جا کردن آن‌ها از محلی به محل دیگر، بدون وارد کردن خسارت امکان پذیر نیست. این اموال نزد بانک وثیقه می گذارد مانند زمین. متقاضی می تواند با داشتن شش دانگ مال غیرمنقول آن را در رهن بانک بگذارد.
میزان وثیقه باید به میزان مجموع اصل و سود تسهیلات باشد. متقاضی باید در این مورد باید گواهی درآمد خود را به بانک به عنوان ضامن بدهد.
بانک تنها با دریافت کردن مدارک از تسهیلات وام جعاله، به پرداخت وام اقدام نمی کند. بلکه با بررسی مدارک و تایید بانک، وام را به متقاضی پرداخت می‌کند. اولین قسط وام یک ماه پس از انعقاد قرارداد به بانک باید پرداخت شود.

شرایط خاص برای کارمندان دولت :

بانک‌ها با ضمانت دو نفر کارمند دولت و با تنظیم قرارداد داخلی وبا دادن گواهی درآمد به کارمندان دولت، تا سقف ۵ میلیون تومان و واحدهایی که در رهن بانک نیستند وام تعمیرات تعلق می گیرد. آن شرکت و یا سازمانی که فرد متقاضی در آن کار می‌کند که در صورت عدم توانایی پرداخت به موقع قسط‌ها توسط کارمند، تعهد کند که مبلغ اقساط از حقوقش کم شود.

به این نوشته رای دهید
[کل: 3 میانگین: 4.3]

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *