همه چیز درباره خرید خانه منطقه ۱۳ تهران

محله تهران نو منطقه ۱۳ تهران
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

منطقه ۱۳ تهران یکی از مناطق ۲۲ گانه پایتخت است که در شرق و از مناطق قدیمی آن به شمار می‌رود. میانگین قیمت خرید خانه در این منطقه به گونه‌ای است که می‌توان گزینه‌های مناسبی برای خرید خانه در آن پیدا کرد. قیمت خرید خانه در منطقه ۱۳ تهران از محله به محله متفاوت است. محله‌های پیروزی، زینبیه و نیرو هوایی از محله‌های گران قیمت تهران و اسدی، صفا و سرخه نیز محله‌های ارزان‌قیمت به شمار می‌روند.

بافت موجود در این منطقه با توجه به اصول و مقررات شهرسازی ساخته شده و می‌توان گفت میانگین قیمت در این منطقه متوسط است.

دسترسی این منطقه به مناطق دیگر با وجود خط‌های ۴ و ۶ مترو و اتوبوس تندرو بسیار آسان است و همچنین به راحتی می‌توان به خیابان‌های اصلی و بزرگراه‌ها رفت و آمد کرد.

معرفی منطقه ۱۳ تهران

موقعیت منطقه ۱۳ تهران از نظر جغرافیایی در شرق تهران است و از شمال با مناطق ۴، ۷ و ۸، از غرب به منطقه ۱۲ تهران از جنوب به منطقه ۱۴ تهران و از شرق نیز با بزرگراه اسبدوانی و سرخه حصار ختم می‌شود. ۱۲۸۳ هکتار مساحت این منطقه است که دارای ۴ ناحیه و حدود ۹۳۰ هکتار آن بافت شهری و مابقی آن اراضی نظامی، صنایع، حرایم و… تشکیل می‌دهد.بیشترین سهم و عرصه به ترتیب مربوط به نواحی ۳، ۲ و ۱ می‌باشد و جمعیت نیز در ناحیه ۴ نسبت به بقیه نواحی کمتر می‌باشد. «پیشگامان انقلاب اسلامی» شعاری بوده که این منطقه برای خود برگزیده است.

یکی از پارک‌های جنگلی تهران که در این منطقه قرار دارد «پارک جنگلی سرخه حصار» است.

نقشه منطقه ۱۳ تهران

منطقه سیزده تهران چه امکاناتی دارد؟

منطقه سیزده تهران دارای امکانات تفریحی بیشتری نسب به بقیه خدمات است، از این رو برای تعطیلات انتخاب مناسبی برای لذت بردن به شمار می‌رود. پارک سرخه حصار، بوستان وحدت، بوستان سیمرغ، بوستان امام علی، بوستان ورزش و بوستان پیروزی از جمله این امکانات تفریحی این منطقه می‌باشد. البته مکان‌های فرهنگی نیز مانند:‌ فرهنگسرای امید، خانه حافظیه، خانه فرهنگ مشارکتی سفیر دانش و خانه فرهنگ مهرآور از امکانات این منطقه هستند.

منطقه ۱۳ تهران دارای سه سینِما با نام‌های سینما رنگین کمان، سینما ماندانا و سینما پیروزی است.

بیمارستان‌های این منطقه شامل: بیمارستان شهید لواسانی و بیمارستان فجر هستند که خدمات مربوط به پزشکی درمانی را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهند.

قیمت خرید خانه در منطقه ۱۳ تهران

قیمت خرید خانه در منطقه ۱۳ تهران به طور میانگین برای هر مترمربع ۲۷ میلیون تومان است که با توجه به محلات منطقه ۱۳ این قیمت متغیر است. چرا که امکانات و دسترسی هر محله با یکدیگر متفاوت است. مثلاً قیمت خانه در محله پیروزی و نیرو هوایی از دیگر محلات منطقه ۱۳ گران‌تر بوده و این به خاطر بافت اصولی و مناسبی است که این محلات دارند.

محله پیروزی تهران

قیمت آپارتمان منطقه ۱۳ تهران بسته به زیربنا، سن بنا و چند خوابه بودن آن متفاوت است. برای مثال برای قیمت خرید خانه تهران نو با ۶۲ متر زیربنا و ۲ خوابه و ۱۸ ساله چیزی حدود ۱/۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان است که با تقریباً هر مترمربع آن ۲۵ میلیون تومان می‌باشد.

قیمت خرید خانه در محله‌های ارزان منطقه ۱۳ تهران

یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت خانه‌ها بناهای قدیمی و دسترسی نامناسب است که این عوامل تقاضای خرید خانه را به شدت کاهش می‌دهد. قیمت خرید خانه در محله صفا و قیمت خرید خانه در محله شهید اسدی نسبت به دیگر محلات پایین‌تر بوده و این به خاطر بافت خانه‌ها دسترسی‌های این محلات است.

مسیرهای دسترسی به منطقه ۱۳ تهران

عموم مردم برای اینکه قیمت آپارتمان در منطقه ۱۳ تهران را بدانند اول سراغ امکانات و دسترسی‌هایی می‌روند که می‌توانند در آن منطقه پیدا کنند. همین راحتی رفت و آمد و موقعیت مکانی می‌تواند بر میانگین قیمت خانه تأثیر بگذارد. مترو یکی از وسایل پراستفاده حمل و نقل عمومی است که در منطقه سیزده تهران قرار دارد. خط ۴ و خط ۶ مطابق نقشه مترو تهران از این منطقه می‌گذرند. ایستگاه‌های میدان شهدا و امام حسین از خط ۶ و ایستگاه نیروهوایی از خطر ۴ در منطقه ۱۳ قرار دارند.

به این نوشته رای دهید
[کل: 1 میانگین: 2]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *