درباره طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران در سال ۱۴۰۰ چه می‌دانید؟

درباره طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران در سال ۱۴۰۰ چه می‌دانید؟
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دریافت وام مسکن، یکی از راه‌های خرید خانه است. با توجه به نوسانات ارزی و در بازار مسکن، بهتر است که هر وقت پول خرید خانه به طور کامل جمع شد اقدام به خرید خانه کنید. در ایران سال‌ها است که بانک مسکن و دیگر بانک‌ها با شرایطی مشخص و تعریف شده، وام مسکن یکم را به درخواست‌کنندگان عرضه می‌کنند.
بانک ملی برای تحقق یافتن رویای خانه‌دار شدن مشتریان، طرح ویژه وام مسکن را ارائه کرد که این طرح با عنوان حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن نام‌گذاری شده است.

تاریخچه وام بانک ملی

بانک ملی در سال ۱۳۷۰ کار خود را به طور رسمی در تهران شروع کرد. این بانک در سال ۱۳۱۸ اولین صندوق پس‌انداز خود را افتتاح کرد. مدیران بانک ملی در سال ۱۳۱۳ اولین مجله اقتصادی ایران که درباره با آمار، اقتصاد و امور مالی ایران بود را منتشر کردند.
وام بانک ملی یکی از تسهیلات است که این بانک در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. علاوه بر بانک مسکن، بانک ملی نیز از اواخر سال ۹۶ تسهیلات وام مسکن را به صورت رسمی به مشتریان ارائه داد.
ما در این مقاله به شرایط طرح وام مسکن بانک ملی می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: لیست بانک هایی که تسهیلات وام مسکن می دهند

شرایط جدید وام خرید مسکن بانک ملی

شرایط دریافت وام خرید مسکن از بانک ملی در زیر به آن اشاره شده است.

اولین قدم برای گرفتن وام مسکن بانک ملی

شرایط آن تا حدودی شبیه بانک مسکن است. اولین قدم باید یک حساب ویژه به نام حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن که شبیه یک حساب سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت عادی است، افتتاح نمایید. با افتتاح این حساب، علاوه بر سود سپرده‌گذاری به شما نیز تسهیلات می‌دهد.
با سپرده‌گذاری در طرح ویژه مسکن بانک ملی، براساس میزان سپرده و مدت ماندگاری آن در حساب، اوراق حق تقدم دریافت تسهیلات خرید مسکن را می‌توان دریافت کرد.
در این طرح ارزش هر یک از اوراق بانک ملی، ۵۰۰ هزار تومان وام مسکن می‌باشد که شاید اوراق را خودتان استفاده یا در فرابورس یه دیگران بفروشید. شما می‌توانید اوراق به دیگران در بانک ملی انتقال دهید.

سود وام مسکن بانک ملی

در وهله‌ی اول باید بدانید که سود این وام چقدر است و حداکثر مدت بازپرداخت آن چند سال است. سود این تسهیلات ۱۷.۵ درصد و دوره بازپرداخت حداکثر ۱۲ ساله می‌باشد. البته برای دریافت این تسهیلات، سند ملکی شما به عنوان وثیقه باید نزد بانک بماند.

طرح‌های وام مسکن بانک ملی

طرح‌های وام مسکن بانک ملی به صورت ۳ طرح زیر می‌باشد که شما با توجه به شرایط اقتصادی خود و میزان وامی که نیاز دارید یکی از این ۳ طرح را در نظر بگیرید.

طرح‌های وام مسکن بانک ملی


طرح اول: در این طرح باید ۱۶ میلیون تومان در حساب سپرده‌گذاری نمایید. حداقل مدت سپرده‌گذاری یک ماه است و بانک به شما هم ماهیانه ۱۰ درصد سود خواهد داد. در این طرح به ازای هر ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سپرده‌گذاری ماهیانه یک سهم اوراق دریافت می‌کنید.


طرح دوم:در این طرح حداقل باید ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سپرده گذاری نمایید. و پس از گذشت ۳ ماه به شما اولین برگ اوراق تعلق می‌گیرد.
این نکته را باید درنظر بگیرید که در هر دو طرح، حداقل مانده حساب نباید کمتر از ۱۶ میلیون تومان باشد.


طرح سوم: در این طرح با افتتاح یک حساب ۵ هزار تومانی می‌توانید وارد طرح شوید. در این طرح بانک می‌تواند به شما تعهد سود ۱۰ درصدی بدهد. در ان طرح اوراق تسهیلات براساس امتیازی که کسب می‌نمایید و با توجه به منابع مالی خود بانک ارائه خواهد شد. امتیاز کسب شده به میزان سپرده‌گذاری و مدت زمان ماندگاری بستگی دارد.

سقف اعطای وام مسکن بانک ملی

سقف اعطای وام مسکن در بانک ملی به دو دسته تهران و شهرستان تقسیم می‌شود.
سقف تسهیلات برای تهرانی‌ها: به ازای هر نفر سقف تسهیلات برای خرید واحد مسکونی ۶۰ میلیون تومان و برای زوج‌ها ۱۰۰ میلیون تومان به ترتیب به ۱۲۰ برگ و ۲۰۰ برگ اوراق مشارکت نیاز خواهد داشت.
سقف تسهیلات برای شهرستان‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت: به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان و به زوج‌ها ۸۰ میلیون تومان تسهیلات داده می‌شود.
سقف تسهیلات برای شهرستان‌های زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت: به ازای هر نفر به ترتیب ۵۰ میلیون تومان و زوج ۶۰ میلیون تومان می‌باشد.

سقف اعطای وام مسکن بانک ملی


بانک ملی به ازای هر نفر ۱۰ میلیون وام جعاله و به زوجین ۲۰ میلیون تومان نیز ارائه می‌دهد. البته نیاز به ۴۰برگ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن بانک ملی نیزهم هست. حداکثر ۳۶ ماه مدت بازپرداخت این تسهیلات جعاله( تسهیلات تعمیر مسکن)نیز است و سود آن ۱۷.۵ درصد است.
فرصت استفاده از اوراق دو سال می‌باشد. شما فقط تا ۲ سال می‌توانید با داشتن اوراق اقدام به دریافت وام نمایید. در غیر این صورت اوراق باطل می‌شود. اوراق را می‌توان به نرخ روز در بازار فرا بورس و از طریق شرکت‌های کارگزاری به فروش برسانید.

شرایط دریافت وام خرید مسکن بانک ملی در سال ۱۴۰۰

قسمتی از شرایط دریافت وام مسکن شبیه بقیه وام‌ها است. باید برای دریافت وام حداقل ۱۸ سال و مبلغ خالص در آمد باید در فیش حقوقی طوری باشد که بانک متوجه شود که توانایی پرداخت اقساط را خواهید داشت. البته بعضی از شرایط دریافت وام مسکن در طول زمان درحال تغییر است.
بانک ملی دومین بانک و بزرگترین بانک دولتی ایران که قدمت زیادی دارد.

شرایط دریافت وام خرید مسکن بانک ملی در سال ۱۴۰۰

تسهیلات خرید مسکن در بانک ملی در ۱۴۰۰

حساب سپرده باید قرض الحسنه ، مدت زمان خواب سپرده ۱۲ ماه ، میزان سپرده ۱۰۰۰۰۰۰ ، سود ۱۷ درصد و نیاز به سپرده دارد ، حداکثر با زمان بازپرداخت ۱۲۰ ماه ، نوع ضمانت سند ملک (در طرح ویژه مسکن بانک ملی، سند ملکی وثیقه شما می‌باشد.)، سقف وام ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان در این طرح تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان (۱۰۰ میلیون تسهیلات مسکن زوجین و ۲۰ میلیون تسهیلات جعاله) تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن در اختیار متقاضیان می‌گذارد، نام وام به صورت اوراق مسکن ملس و مسدودی سپرده هم ندارد.


تسهیلات جعاله بانک ملی در کنار تسهیلات مسکن استفاده می‌شود. رقم تسهیلات جعاله برای هر نفر حداکثر ۱۰ میلیون تومان شامل ۲۰ برگه اوراق و برای زوجین حداکثر ۲۰ میلیون تومان شامل ۴۰ برگ اوراق دارد که با نرخ سود ۱۷.۵ درصد و با دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه است.
قسط وام : ۱.۰۴۲.۷۸۶ تومان و کل سود وام : ۶۵.۱۳۴.۳۰۹ تومان و مجموع رقم وام و سود ۱۱۲.۶۲۵.۰۰۰ تومان

به این نوشته رای دهید
[کل: 4 میانگین: 3.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *