همه چیز درباره خرید خانه در منطقه ۲۱ تهران

منطقه ۲۱ تهران
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

منطقه ۲۱ تهران از غربی‌ترین منطقه این شهر است که در امتداد و جنوب منطقه ۲۲ تهران و در غرب منطقه ۵ تهران و منطقه ۹ تهران می‌باشد. اولین جمعیت‌هایی که در این منطقه بوجود آمدند به دلیل وجود چشمه‌ای در شهرک انصار فعلی و کاروانسرای سنگی در وردآورد بوده است. بعدها‌ نیز شهرک ویلایی کارکنان شرکت نفت موجب گسترش جمعیت این منطقه شدند.

دسترسی راحت و خوب منطقه ۲۱ شهرداری تهران به اتوبان‌ها باعث شده که این منطقه گسترش بهتری پیدا کند. همچنین این منطقه به پارک چنگلی چیتگر و دریاچه چیتگر و دریاچه خلیج فارس نزدیک است و همین امکانات تفریحی باعث محبوبیت این منطقه میان مردم شده است.

براساس سرشماری که در سال ۱۳۹۰ صورت گرفته جمعیت این منطقه ۱۶۲۶۸۱ نفر که ۸۲۰۱۴ نفر آن مرد و ۸۰۶۶۷ نفر آن را زن تشکیل می‌دهد.

قیمت مسکن در منطقه ۲۱ تهران

تهرانسر شمالی که در قسمت شمالی بلوار تهرانسر قرار دارد و همچنین شهرک پاسداران که در شرق این منطقه واقع شده‌اند از بهترین‌ محله‌های تهران در منطقه ۲۱ هستند. همچنین محله گلناز که در امتداد بلوار اصلی، بلوار یأس و بلوار نیلوفر شرقی قرار دارد گران‌ترین ملک‌ها در آن واقع شده که بهترین امکانات و دسترسی منطقه ۱۸ تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

موقعیت جغرافیایی تهرانسر در غرب تهران و در ۸ کیلومتری بزرگراه شهید لشگری قرار دارد که ما بین بزرگراه فتح و بزرگراه شهید لشگری قرار گرفته است.

محله تهرانسر منطقه ۲۱ تهران

قیمت مسکن در منطقه ۲۱ تهران و در محله تهرانسر در حال حاضر برای هر متر مربع ۴۳ میلیون تومان است که این رقم با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور متغیر است. می‌توان گفت تهرانسر جزء گران‌ترین محله های منطقه ۲۱ به شمار می‌رود.

قیمت زمین در شهرک پاسداران که از محله‌های گران‌قیمت منطقه ۲۱ به شمار می‌رود برای هر متر مربع ۶۲ میلیون تومان است که از محله تهرانسر گران‌تر و البته شرایط بهتری دارد.

محله های منطقه ۲۱ تهران

منطقه ۲۱ از محله‌های تهرانسر، پاسداران، شهرک آزادی، فرهنگیان، شهرک استقلال، چیتگر شمالی، ویلا شهر، وردآورد و شهرک غزالی تشکیل شده است. در ادامه برخی از این محله ها را به شما معرفی می‌کنیم.

محله پاسداران

پاسداران یکی از محله‌های مشهور در تهران است که آب و هوایی معتدل و دارای زمین‌های حاصل‌خیز و سبز می‌باشد. اگر به این محله بروید شاهد آپارتمان‌های لوکس و خیابان‌های مدرن خواهی بود. شهروندانی که در محله پاسداران تهران زندگی می‌کنند از نوع مرفه نشین هستند. اغلب کسانی که قصد خرید خانه در محله پاسداران را داشته باشند از شهروندانی هستند که خواهان رفاه بیشتری هستند. ایستگاه‌های نوبنیاد، شریعتی و قلهک نیز نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به این محله هستند.

محله پاسداران

شهرک آزادی

شهرک آزادی در نزدیکی استادیوم آزادی و بالاتر از حاده مخصوص و پایین‌تر از اتوبان کرج واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این محله باعث شده که از تراکم جمعیت پایینی برخوردار باشد و ترافیک کمتری در آن دیده شود. شما در این محله بیشتر شاهد منازل ویلایی هستید چرا که شهرداری به شهروندان این منطقه اجازه ساخت ساختمان بیشتر از سه طبقه نمی‌دهد.

محله شهرک استقلال

محله شهرک استقلال بزرگترین محله منطقه ۲۱ تهران است که در از شمال به آزادراه تهران کرج و منطقه ۲۲ تهران و از جنوب نیز به بزرگراه مخصوص می‌رسد. یکی از ویژگی‌های بارز این محله مراکز شهرک صنعتی است که در آن وجود دارند. از میان آن‌ها می‌توان به کارخانجات پارس – خودرو، ایران خودرو، داروسازی دکتر عبیدی، پارس متال و شرکت رنگین اشاره کرد.

از آنجا که شهرک استقلال بزرگترین محله منطقه ۲۱ تهران است امکانات دیگری مانند مجموعه ورزشی الزهرا، مجموعه ورزشی استقلال، پارک نسترین، پارک استقلال و تعدادی حسینیه نیز در آن وجود دارند. ایستگاه مترو چیتگر نیز نزدیک‌ترین ایستگاه به این منطقه است.

محله وردآورد

محله وردآورد یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران است که در غربی‌ترین موقعیت جغرافیایی این شهر قرار دارد. وردآورد تنها محله‌ای است که با گسترش سازمان‌های صنعتی و آپارتمان‌های مسکونی در آن به کرج نزدیک و نزدیک‌تر شده است و به همین دلیل می‌توان گفت این محله بین تهران و کرج قرار گرفت است.

قیمت مسکن در منطقه ۲۱‍ تهران

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۱ تهران و در محله وردآورد آنچنان گران‌قیمت نیست و قیمت خانه در محله وردآورد مناسب است و همین امر باعث شده که اکثر هموطنان ایرانی به این محله مهاجرت کنند به همین خاطر نیمی از جمعیت این محله را مهاجران تشکیل می‌دهند.

محله چیتگر شمالی

دلیل نامگذاری این محله به «چیتگر» وجود دریاچه چیتگر در این شهرک است. این محله در بزرگراه شهید لشکری قرار دارد که با وجود قرارگیری در منطقه ۲۱ تهران اما باز هم جزء مناطق محروم محسوب می‌شود.

به این نوشته رای دهید
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *