با ۵۰۰میلیون کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

خرید خانه در تهران
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

شاید خرید مسکن با ۵۰۰میلیون تومان در یک یا دوسال گذشته کار چندان سختی نبود و امکان خرید مسکن با این بودجه در محله‌های متوسط تهران وجود داشت؛ اما با توجه به افزایش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر، پیدا کردن یک واحد ۵۰۰میلیون تومانی مناسب تقریبا به امری دشوار بدل شده است.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ نکته اولی که باید توجه داشت این است که تقریبا امکان خرید مسکن بالای ۶۵متر با این بودجه وجود ندارد. بنابراین اگر قصد خرید مسکن با ۵۰۰میلیون تومان را دارید، در متراژ پایین باید دنبال مسکن بگردید که حدودا میانگین متراژی که می‌توان در این قیمت پیدا کرد، از ۳۰متر شروع می‌شود و تا ۶۵متر نیز واحدهایی با این قیمت در پایتخت وجود دارد.

مسئله حائز اهمیت بعدی سال ساخت و سن بناست. اکثر واحدهایی که در این قیمت وجود دارد، بالای ۱۰سال ساخت است و پیدا کردن واحدهای جدیدتر کمی سخت یا به عبارتی ناممکن است. با توجه به گفته کارشناسان مشاور املاک، حدود ۹ماه پیش، با ۵۰۰میلیون تومان در برخی مناطق مثل میدان امام حسین و… امکان خرید واحدهای نوساز هم وجود داشت ولی افزایش قیمت مسکن در این ۹ماه به حدی زیاد بوده که دیگر چنین امکانی به آن صورت وجود ندارد.

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید مسکن با این بودجه باید در نظر داشت، محل خرید ملک است و شاید نتوان در هر منطقه‌ای که بخواهید واحد مناسبی تهیه کنید. البته موارد یادشده به صورت کلی است و ممکن است مواردی نیز استثنا باشد.

با ۵۰۰میلیون در کدام محله‌های می‌توان خانه خرید؟

برای خرید مسکن با این بودجه، باید موارد بالا را بررسی کرد و سپس نسبت به اینکه کدام یک (متراژ، سن بنا، محله) اولویت دارد، اقدام به خرید کرد. باتوجه به فایل‌های موجود در بنگاه‌های خرید و فروش مسکن بریانک، پیروزی، شوش، شهرک ولیعصر، جوادیه، مشیریه، امیریه، مسعودیه، جیحون، آذری، نواب، مولوی و… از جمله محله‌هایی است که می‌توان با ۵۰۰میلیون تومان در آن واحدی برای خرید پیدا کرد.

یک کارشناس مشاور املاک در بریانک، در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین گفت: قبل از افزایش شدید قیمت مسکن که در ماه‌های اخیر تجربه کردیم، خرید مسکن با ۵۰۰میلیون تومان در این محله آسان‌تر بود ولی در حال حاضر موارد زیادی با این بودجه وجود ندارد و فقط چند مورد است. یک واحد ۳۸متری و ۱۵سال ساخت در انتهای نیکفر، ۴۹۰میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. همچنین یک واحد ۳۲متری و ۱۷سال ساخت در مرتضوی ۴۷۰میلیون تومان قیمت دارد.

وی ادامه داد: در کمیل، امام خمینی و مالک اشتر نیز امکان خرید ملک با ۵۰۰میلیون تومان وجود دارد و خریدار باید با توجه به بودجه دقیق و همچنین شرایط و نیارهای خود موارد موجود را بررسی کند تا تصمیمی مناسب بگیرد.

حداکثر متراژی که می‌توان با ۵۰۰میلیون تومان پیدا کرد چه قدر است؟

اگر برای خرید مسکن متراژ واحد برای شما اهمیت دارد، با ۵۰۰میلیون تومان می‌توان واحدهای بین ۶۰ تا ۷۰متر در برخی محله‌های جنوب تهران پیدا کرد. یک واحد ۶۰متری و ۲۵سال ساخت در جوانمرد قصاب متری ۸میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. مالک یک واحد ۶۵متری و ۳۰سال ساخت در خیابان فداییان اسلام نیز قیمت واحد را ۵۰۰میلیون تومان اعلام کرده است.

کجای پیروزی واحد ۵۰۰میلیونی وجود دارد؟

پیروزی نیز یکی از محله‌هایی است که می‌توان با ۵۰۰میلیون تومان در آن واحد خریداری کرد. یک واحد آپارتمان ۴۰متری در میدان بروجردی متری ۱۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین قیمت یک واحد آپارتمان ۳۰متری و ۱۰سال ساخت در بلوار نیکنام ۵۲۰میلیون تومان اعلام شده است.

واحدهای ۵۰۰ میلیون تومانی در تهران غالبا چند سال ساخت است؟

همانطور که گفته شد، سن بنا نیز از فاکتورهای مهم برای خرید مسکن در این بودجه است و به گفته کارشناسان مشاور املاک، به طور میانگین واحدهای بین ۱۰ تا ۱۵سال ساخت، موارد مناسبی در این بودجه است؛ زیرا اکثر واحدهایی که در این بازه قیمت قرار دارد، ۲۰سال ساخت و یا بالاتر است. یک واحد آپارتمان ۴۸متری و ۱۴سال ساخت در شهرک ولیعصر متری ۱۰میلیون و ۵۰۰هزار تومان و یک واحد ۴۸متری ۱۵سال ساخت، نبش کوچه پیرهادی در مسعودیه متری ۱۰میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. همچنین برای خرید یک واحد ۴۶متری و ۱۵سال ساخت در نواب باید ۵۰۰میلیون تومان پرداخت کرد.

در کجای تهران می‌توان واحدهای ۵۰۰میلیون تومانی و ۲۰سال ساخت خرید؟

باتوجه به گفته‌های مشاوران املاک اکثر واحدهایی که در تهران ۵۰۰میلیون تومان قیمت دارد، حدود ۲۰سال ساخت و بالاتر است. مثلا با ۵۰۰میلیون تومان می‌توان یک واحد ۵۳متری و ۲۰سال ساخت در امیریه خرید. یک واحد ۴۴متری در آذری متری ۱۰میلیون تومان و مجموعا ۴۴۰میلیون تومان سرمایه نیاز دارد. قیمت یک واحد ۵۰متری و ۲۰سال ساخت در مشیریه نیز ۵۰۰میلیون تومان است. این واحد پارکینگ و انباری ندارد.

یک واحد آپارتمان ۴۶متری و ۲۰سال ساخت در کوچه دولت ‌آبادی مولوی نیز ۵۰۰میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. همچنین مالک یک واحد ۳۹متری در جیحون که پارکینگ و انباری ندارد و ۲۰سال از ساخت آن می‌گذرد، قیمت واحد را متری ۱۲میلیون اعلام کرده است. یک واحد آپارتمان ۴۵متری در مشیریه نیز متری ۱۰میلیون تومان قیمت دارد.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *