انواع طراحی دکوراسیون ورودی خانه

دکوراسیون ورودی خانه
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

اولین فضایی که در خانه افراد و مهمان‌ها را به سمت آن جلب می‌کند دکوراسیون ورودی خانه است. از آنجا که فضای ورودی منزل اولین جایی است که افراد با آن روبرو می‌شوند بنابراین طراحی و پیاده‌سازی ایده‌های زیبا نقش خیلی مهمی خواهند داشت. این موضوع تا آنجایی اهمیت دارد که اگر ورودی منزل شیک نباشد، هر چقدر هم سایر قسمت‌های خانه زیبا طراحی شده باشند باز هم به چشم نمی‌آیند و جذابیت خود را از دست می‌دهند.

در این بخش از مقالات سایت می‌خواهیم ایده‌هایی که می‌توان برای زیباسازی ورودی منزل استفاده کرد را با شما به اشتراک بگذاریم.

اولین قدم: فضای ورودی منزل را مشخص کنید

یکی از اولین کارها و اصول مهمی که برای دکوراسیون ورودی خانه باید انجام بدهیم این است که ورودی منزل مسکونی را واضح و مشخص کنیم. چون در برخی خانه‌ها فضای ورودی از فضای کلی خانه مشخص نشده است.

راه حل برای تفکیک فضای ورودی با کل فضای خانه این است که از پارتیشن استفاده کنید. شما با این کار هم می‌توانید دکوراسیون ورودی خانه را زیبا طراحی کنید و هم فضا برای جاکفشی، نشیمن و چوب لباسی در اختیار داشته باشید.

راه حل بعدی استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های مختلف و متعدد است. استفاده از این ابزار باعث می‌شود فضای ورودی از بقیه فضاهای منزل مشخص شود. شرط استفاده از این ابزار این است که نوع، جنس و رنگ کاغذ دیواری با بقیه بخش‌های خانه متفاوت باشد.

طراحی ورودی خانه

طراحی زیبای دکوراسیون ورودی خانه با چیدمان‌های مختلف

چه منزل شما کوچک باشد چه متراژ بالایی داشته باشد، به هر حال شما نیاز خواهید داشت که طراحی ورودی منزل را پیاده‌سازی کنید. بعد از اینکه فضای ورودی را از بقیه فضاها مشخص کردید نوبت به استفاده از چیدمان‌ها و ابزارهای دیگر می‌رسد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نورپردازی

اگر دقت کرده باشید هر زمان که وارد راهروهای تاریک شده‌اید احساس خوبی به شما دست نداده است. اینجاست که نورپردازی در طراحی ورودی خانه اهمیت خود را نشان می‌دهد. برعکس، هر چقدر که راهرو روشن و از نورپردازی‌های شیک استفاده شده باشد، شما در حین ورود به خانه احساس خوب و متفاوتی خواهید داشت. روش‌های مختلفی برای نورپردازی وجود دارند:

  • استفاده از ال ای دی و یا استفاده از لامپ‌های هالوژن سقفی
  • استفاده از چراغ‌های دکوراتیو با ظاهری زیبا و شیک
  • استفاده از نور مخفی که با کناف کاری سقف و دیوار امکان‌پذیر است
  • استفاده از لامپ‌ها و لوسترهای آویز شیک

شما می‌توانید از نورپردازی در قسمت‌های دیگر خانه مانند ورودی حیاط خانه نیز استفاده کنید.

نورپردازی ورودی خانه

آینه

یکی از ابزارهای محبوب که اکثر افراد نیز در قسمت‌ها مختلف خانه از آن استفاده می‌کنند آینه است. برای اینکه دکوراسیون ورودی خانه شما نیز بزرگ و زیبا جلوه دهد می‌توانید از آینه استفاه کنید. به‌خصوص برای خانه‌هایی که فضای ورودی کوچکی دارند استفاده از آینه باعث می‌شود این فضا دو برابر خود را نشان دهد.

استفاده از فرش

برای طراحی ورودی منزل مسکونی خود از فرش‌های رنگارنگ و زیبا استفاده کنید تا دکوراسیون ورودی خانه شما زیبا‌تر شود. در استفاده از این روش خیلی مهم است که نوع، رنگ و طرح فرش با قسمت‌های دیگر خانه متفاوت باشد که هم زیبایی خود را نشان دهد و هم اینکه فضاها از یکدیگر تفکیک شوند.

جا کفشی

یکی از ابزارهای لازم و ضروری برای دکوراسیون ورودی خانه جاکفشی است که در اکثر ورودی‌های منزل از آن استفاده می‌شود. استفاد از جاکفشی شیک و زیبا نه تنها به زیباسازی فضای ورودی کمک می‌کند بلکه باعث نظم، جلوگیری از بهم ریختگی و رعایت بهداشت می‌شود. انواع مختلفی از جاکفشی در بازار وجود دارد که با توجه به سلیقه و طراحی فضای ورودی می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

طراحی ورودی منزل

کمد با درب چوبی

خانه‌هایی که فضای کوچکتری دارند بهترین روش،‌ استفاده از یک کمد کوچک با درب کشویی است. یکی از مزایای استفاده از کمد با درب چوبی این است که به راحتی باز و بسته می‌شوند و فضای ورودی خانه را اشغال نمی‌کنند. ایده جذابی که در استفاده از کمد چوبی می‌توان اجرا کرد این است که درب آن‌ها را با آینه پوشش دهید تا دیگر نیازی به استفاده از آینه جداگانه نباشد.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *