درباره ی خرید خانه در منطقه ۲۲ تهران چه می دانید؟

خرید خانه در منطقه 22
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

امروز هر جوانی می خواهد خانه و سرپناهی برای خود تهیه کند و بدون شک تهیه مسکن یکی از دغدغه های مردم کشور به حساب می آِید. با توجه به گرانی مسکن در اقتصاد و بازار کشور پیش آمده است. قیمت مسکن بسیار افزایش پیدا کرده است و خرید مسکن برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده است. با توجه به بازار مسکن اگر بودجه شما بالا نیست، یکی از بهترین گزینه برای خرید خانه در منطقه ۲۲ است.

معرفی منطقه ۲۲ تهران

از جمله جدیدترین مناطق شهری تهران منطقه ۲۲ می باشد که در شمال غرب تهران واقع شده است و براساس سرشماری سال ۹۰ جمعیتی حدود ۱۲۸۹۵۸ دارد. از لحاظ جغرافیایی بزرگترین منطقه تهران منطقه ۲۲ تهران محسوب می شود که مساحتی حدودا ۶۲۰۰ هکتار دارد.
در این منطقه شهرک ها و مناطق مسکونی پراکنده ای وجود دارد که نظارت بر آن ها دشوار است. البته در این منطقه دو واحد کلانتری است که با این حال نیاز به نظارت بیشتری می باشد. دسترسی به این منطقه از طریق بزرگراه همت، حکیم، آزادگان، اتوبان تهرانکرج و آزاده راه تهرانشمال به این منطقه می توان دسترسی پیدا کرد.

محلات منطقه ۲۲ شامل محلات زیر می باشد:
پیکان شهر، شهرک چشمه، دهکده المپیک، شهرک صدرا، شهرک راه آهن، شهرک لاله، شهرک امید، شهرک نمونه سپاه، زیبادشت بالا و پایین، شهرک شهاب، شهرک امیرکبیر، شهرک هوانیروز، شهرک باقری، شهرک کوثر، شهرک یاس، شهرک آزادشهر، شهرک آتی شهر (وردآورد) ، شهرک ساحل، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، شهرک کوهستان، شهرک نگین غرب، شهرک نسیم، شهرک آسمان سپاه، شهرک اسکان سبز، شهرک امام رضا چیتگر

در این منطقه مناطق گردشگری و تفریحی زیادی را وجود دارد که از جمله دریاچه چیتگر پارک جنگلی چیتگر پارک جنگلی خرگوش دره، بوستان جوانمردان ایران، شهربازی هزار و یک شهر، باغ گیاه شناسی، آبشار تهران، استودیو محله گل و بلبل و …. هستند.
برای رفت و آمد به این منطقه از خطوط مترو به صورت زیر است:
از ایستگاه مترو خط ۵ یعنی ایستگاه مترو و ورزشگاه آزادی، ایستگاه مترو ایران خودرو، ایستگاه مترو چیتگر و ایستگاه متروآورد برای رفت و آمد باید استفاده کنید.

اطلاعاتی کلی درباره ی قیمت خرید خانه در منطقه ۲۲

قیمت مسکن در همه مناطق تهران و کل کشور در این چند سال گذشته رو به افزایش بوده است.
تغییرات قیمت خانه منطقه ۲۲، در چند سال اخیر به شرح زیر است:

  • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۷ سال اخیر حدودا ۲۵۳ درصد افزایش قیمت داشته است.
  • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۵ سال اخیر حدودا ۵۸ درصد افزایش قیمت داشته است.
  • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۳ سال اخیر حدودا ۶۱ درصد افزایش قیمت داشته است.
  • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۱ سال اخیر حدودا ۴۵ درصد افزایش قیمت داشته است.
  • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۶ ماه اخیر حدودا ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته است.
  • قیمت خانه درمنطقه ۲۲ در ۳ ماه اخیر حدودا ۲۱ درصد افزایش قیمت داشته است.

با توجه به تغییرات بالا در این منطقه قیمت تغیرات زیادی داشته است. با توجه به این تغییرات از سال ۷ سال پیش تاکنون حدود شش هزار و ششصد و شصت و نه معامله در این منطقه انجام شده است.
بیشترین میزان خرید مسکن در هفت سال اخیر خانه‌هایی با متراژ بین ۸۵ متر تا ۱۵۰ متر را شامل می شود. و برای خانه هایی که با این متراژ در هفت سال اخیر ۳۸۱۱ معامله در معاملات انجم شده است. رتبه دوم شامل خانه هایی با متراژ کمتر از ۸۵ متر قرار دارند که با ۱۹۱۴ معامله انجام شده در رتبه دوم قراردارد. معاملات با تعداد ۹۴۴ معامله انجام شده به خانه هایی با متراژ بالای ۱۵۰ متر می رسد.که در رتبه سوم قرار دارد.

اطلاعاتی کلی درباره ی قیمت خانه در منطقه ۲۲

نکاتی درباره ی خرید خانه در منطقه ۲۲

منطقه ی ۲۲ یکسری مزیت دارد از جمله این امتیازات
داشتن چشم انداز به دریاچه، پارک جنگلی ها و باغ گیاه شناسی می باشد.
این امتیازات باعث شده که قیمت خانه درمنطقه ۲۲ افزایش پیدا کند. اگر بودجه شما به منطقه ی ۱ که دارای آب و هوای مطلوب است نمی رسد می تواند منطقه ۲۲ را برای خرید خانه انتخاب کنید.
یکی از دلایل رشد این منطقه بخاطر اب و هوای خوب به دلیل وجود مناطق تفریحی و پارکهای متعدد است.

برای مطالعه بیشتر: ۲۰ نکته خرید خانه هنگام بازدید

تراکم جمعیتی در منطقه ۲۲

در هنگام خرید خانه در منطقه ۲۲ باید به این نکات توجه کرد:


قیمت خانه های این منطقه به دلیل دور بودن از شلوغی های مرکز شهر و اب و هوای مناسب و تراکم جمعیت در این منطقه زیاد است. میزان تراکم جمعیت با توجه به افزایش خانه ها در تهران در چند سال اخیر رو به افزایش بوده است.


ودر هنگام خرید خانه در این منطقه توجه کنید که اطراف خانه و آپارتمان شما در زمان کوتاهی پر از جمعیت می شود. در حال حاضر در اطراف دریاچه و مناطق تفریحی و پارک ها شاهد برج ها و ساختمان های زیادی است پس باید در هنگام خرید خانه دقت کنید محلی را انتخاتب کنید که در آینده درگیر شلوغی و تو در تو بودن خیابان ها نشوید.

تراکم جمعیتی در منطقه ۲۲


در این منطقه خانه های حیاط دارو ویلایی بسیار کم است اما وجود آپارتمان با واحدهای و طبقات کم بیشتر از برج های بلند ساخته شده است.
اما روز به روز برج های با ارتفاع زیاد ساخته می شود. یه طور مثال می توان در بازار گل ها آپارتمان های با طبقات کمتر و با واحد های کمتر مشاهده کرد اما ساخت آپارتمان‌ها و برج‌ها در کنار مناطق تفریحی رو به افزایش است.

نتیجه گیری:

منطقه ۲۲ خیلی ویژگی های منحصر به فردی دارد که نظر بسیاری از خریداران مسکن را به این منطقه جلب می کند.

این منطقه شامل ویژگی های زیر است:

• وجود آپارتمان‌هایی با تعداد طبقات و واحدهای کم
• خیابان‌ها و فضای باز
• جمعیت کم
• وجود مکان‌های تفریحی و گردشگری
• آب و هوای مطلوب
• امکان تهیه مسکن با بودجه نسبتا پایین
• دسترسی راحت به ایستگاه مترو
• چشم‌اندازهای خوب اکثر آپارتمان‌ها
• تازه‌ ساخت بودن اکثر آپارتمان‌ها
• میزان پایین سر و صداهای خیابانی و دور بودن از شلوغی

به این نوشته رای دهید
[کل: 2 میانگین: 5]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *