بهترین مشاور املاک چه کسی است و چه مهارت‌هایی دارد؟

بهترین مشاور املاک دنیا چه مهارت‌هایی دارد؟
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

در این مقاله قرار است به معرفی حرفه مشاور املاک و همچنین مهارت‌هایی که باید در این شغل آموخت، بپردازیم. در این دنیا هزاران نفر وجود دارد که به حرفه مشاور دادن در زمینه خرید و فروش خانه، املاک تجاری و همچنین قیمت ملک مشغول هستند. بعضی از مشاوران املاک در کارشان نسبت به دیگر مشاوران از شهرت و مهارت زیادی برخوردارند. این مشاوران هر معامله‌ای را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

مهارت‌های مورد نیاز یک مشاور املاک موفق

بهترین مهارت‌ها و ویژگی‌ مشاور املاک که باعث می‌شود مشتریان را جذب کنند و معاملات خود را به آن‌ها بدهند:

  • مشاوران املاک نباید خجالتی باشند و یا از گفتن نظرشان به دیگران ترس داشته باشند.
  • این مشاوران از طریق تمرکز بر بهترین ویژگی‌های یک ملک، آن ملک را تبلیغ می‌کنند.
  • این افراد اصلا پرخاشگر نیستند.
  • مشاوران علاقه شدیدی به کاری که انجام می‌دهند دارند.
  • این افراد سخت کار می‌کنند تا منافع مشتری را در صدر منافع خود قرار دهند.
  • مشاوران املاک موفق دارای سابقه ‌ای اثبات شده و مشتریان راضی فراوانی دارند.
  • این افراد از دادن شواهد کارهای قبلیشان درنگ نمی‌کنند.
مهارت‌های بهترین مشاور املاک دنیا

مشاور املاک حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

مشاور مسکن بودن یک حرفه است که سطح آن به عنوان یک شغل بالا است. افرادی که در این حرفه قدم گذاشته‌اند سعی بر این داشته‌اند که رفتار حرفه‌ای داشته باشند. از آراستگی ظاهری و خوشبویی گرفته تا رشد شخصی و تغییر درونی. بنابراین ایجاد تغییرات و ساختن شخصیتی متناسب با این حرفه اساسی‌ترین و ریشه‌ای‌ترین کاری است که یک مشاور املاک باید در خود به وجود بیاورد.

ویژگی مشاوران املاک موفق

۱- دانش محلی از ویژگی مهارت‌‌های مشاور املاک

دانش محلی برای یک مشاور املاک موفق به این معناست که تمام مناطق اطراف خود را به خوبی بشناسد. البته این مورد بیشتر به مشاوران املاک مبتدی کاربرد دارد، کسانی که در شروع کار این شغل پر پیچ و خم هستند. چرا که حرفه‌ای‌ها خوب می‌دانند که دانش محلی از مهارت‌های اولیه یک مشاور موفق است.
یکی از مزایای داشتن دانش محلی این است که به شما در درک و فهم قوانین و مقررات مناطق و جوامع مختلف و همچنین شناخت ارزش احتمالی یک ملک، کمک می‌کند.

اما درصورتی که تازه وارد شهری شده‌اید باید با محل جدیدآشنا شوید و باید وقت زیادی را بگزرانید. اصلا نگران نباشید زیرا هرچه اطلاعات کافی در مورد محله جدید داشته باشید به شما کمک می‌کند تا به یک مشاوره حرفه‌ای تبدیل شوید.

۲- مهارت‌های ارتباطی

بهترین مشاوران املاک باید ارتباط خوبی با مردم داشته باشید و و میدانند چگونه با منافع مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. مهارتهای ارتباطی خوب به مشتری کمک می کند تا در مورد همه مسایل قبل از پیش نویس قرارداد صحبت کند.
یک مشاور خوب باید در رابطه با تمام جزییات مورد بحث معامله مذاکره کند که هر دو طرف معامله سود ببرند. با این کار می توان دو طرف معامله راضی و برای بستن معامله متقاعد ساخت.

۳- صداقت

صداقت و راستگویی یکی از مهمترین ویژگی‌های یک مشاور املاک خوب است. یعنی اگر می خواهید به یک مشاور ملاک حرفه ای تبدیل شوید باید صادق و راستگو باشید.
رفتارهای غیر اخلاقی ریاکارانه و غیر اصولی می تواند یک حرفه را سریع و برای همیشه لکه دار کند. و مردم تمایل ندارند با کسی که ریاکار کار کنند.


یک امر بسیار مهم برای مشاور اعتبار شدن در بین مردم است. چه فروشنده و چه خریدار و چه مستاجرین و چه مالک به دنبال بهترین سود در معاملات خود هستند پس بهتر است قبل از انتخاب یک مشاوره در مورد آن بررسی کنید. اعتبار مشاوران باعث می شود که مشتریان ثابت خودشان را داشته باشد که در معاملات اخیر به خوبی نمایان باشند.

۴- اخلاقیات

باید یک مشاور خوب یک نگرش سختگیرانه داشته باشد تا آن مشاور از بقیه مشاوران متمایز باشد.
فروش و یا اجاره ملک یک کار زمان گیر و یک روز اصلا انجام نمی‌شود. برای بدست آوردن توافق هر دو طرف برای قبول شرایط قبل از قرارداد نیاز به تلاش زیادی است.


یک مشاور نباید زود دست بکشد و تلاش زیادی برای برای رسیدن به یک معامله خوب انجام بدهد.
مردم دنبال یک مشاور با مسئولیت و کار بلد می‌گیرند که معملات ملکیشان انجام دهد.

۵- قوانین و مقررات

مشاور املاک خوب باید قوانین و مقررات مربوط به املاک و مستغلات در یک منطقه خاص اطلاع کافی را داشته باشد. مشاور باید با تمام قوانین معاملات و قوانین مربوط به یک ملک و قوانین ثبتی و شهرداری و و…آشنایی داشته باشد، بطوری که اطلاعات نادرستی را به مشتریان ارایه ندهد یا با راه‌های گمراهشان نکند.
مشاوران باید به مشتریان در مورد تمام تشریفات اداری لازم و اصطلاحات فنی قانونی مربوط به قرارداد اجاره یا فروش راهنمایی بدهند.
زیرا اکثریت مردم از قوانین املاک و مستغلات هنگام خرید و فروش یا اجاره یا قرارداد ملکی دیگر، اطلاعی ندارند. در این شرایط آن‌ها احتیاج به یک مشاور خوب و حرفه‌ای دارند.

۶- پایداری در انجام کارها از ویژگی مهارت‌ های مشاور املاک

اکثریت مشاوران می خواهند کارشان در صنعت املاک و مستغلات معروف شود، یکی از مهمترین جنبه ها که شکست می‌خورد که پیگیری است. هنگامی که شما موفق به جذب مشتری خواستار نشوید احتمال کمی دارد به یک مشاوره خوب تبدیل شوید. پیگیری هر مشتری راغب امر بسیار مهمی در جهت دستیابی به موفقیت است.


پیگیری مشتریان راغب به سیستم‌های هوشمند و سامانه‌های الکترونیکی که باعث حفظ مشتریان پر منفعت می‌شود. نوشته‌های کهنه و یادداشت‌های خود را دور بیاندازید و در دنیای امروز از تکنولوژی جدید استفاده می‌شود. و با کمک برنامه‌های نصب شده روی یک تلفن هوشمند، می توانید در یک نوار (Tab) تمام جزییات مربوط را نگهداری کنید.

بهترین مشاوران صبر نمی‌کنند تا مشتری با آن‌ها تماس بگیرند. آنها به صورت مداوم وقت‌های را برای جلسات و ملاقات و برنامه‌های بازدید خود را بررسی می‌کنند. آنها بسیار انعطاف پذیری بوده و برنامه زمانی خود را در صورت درخواست مشتری تنظیم می‌کند.

۷- اشتیاق از ویژگی مهارت‌ های مشاور املاک

مشاوران املاک محبوب و موفق افرادی هستند که نزد مردم خیلی محبوبیت دارند و کارهایشان را با اشتیاق انجام می دهند.
شما باید با نشان بهترین گزینه‌ها مناسب با بودجه مشتریان علاقه خود را به آنها نشان دهید. که به عنوان مشاور املاک حرفه‌ای جلوه کنید.
باید آژانس املاک به تمام افراد احترام بگذارد تا بتواند برای مردم از تمام فرهنگ‌ها و محله‌ها خانه تهیه کند و آنها را راضی نگهدارد.
اگر یک مشاور املاک از کار خود خسته مایوس و کسل شده باشید نمی توانید به یک مشاوره حرفه‌ای تبدیل شوید و باید این حرفه کنار بگزارد.

باید در این حرفه یا شغل مراقب ظاهر خودتان باشید چون به جلب نظر مشتری نفش چشمگیری دارد. و آن‌ها در این کسب و کار کمک می‌کنند به مشتریان تا سرمایه‌گذاری سودمند را در زمینه املاک انجام دهند.

نتیجه گیری

مشاور املاک باید این مهارت‌ها را فرا بگیرد تا تبدیل به یک حرفه‌ای در این زمینه شود.
یک مشاور خوب نسبت باید به تمام تغییراتی که در قوانین و مقررات مربوط به املاک و مستغلات اتفاق می‌افتد، به روز باشد.

یک مشاور املاک موفق به دنبال پیشرفت‌های مربوط به تکنولوژی مانند منابع آنلاین، انجمن ها، كانون ها و برنامه‌های کابردی می باشد، که می‌توانند به وی در خدمت بهتر به مشتریان خود کمک کند. مشاوره املاک خوب ترکیبی از هوشیاری ذهنی، ارتباط خوب و تمایل به اخذ تکنولوژی‌های جدید نیاز دارد.

به این نوشته رای دهید
[کل: 4 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *