ارزان‌ترین خانه‌های تهران در کدام مناطق آن هستند؟

منطقه نیمه جنوبی تهران
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

ارزان‌ترین خانه‌های تهران در حال حاضر در محله‌هایی مانند یافت‌آباد، خاک سفید، خاورشهر، هاشم‌آباد، شهرری، خاک سفید، فلاح، علائین و محله‌های دیگر در منطقه ۱۲ هستند. برای خرید آپارتمان و خانه در این محله‌ها اگر شما کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان بودجه داشته باشید می‌توانید صاحب خانه شوید.

در کدام مناطق تهران خانه بخریم؟

تهران دارای ۲۲ منطقه است و هر کدام از این مناطق تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. چه از نظر قیمت چه از نظر سطح و کیفیت زندگی. خانه ارزان تهران بیشتر در منطقه جنوب تهران یافت می‌شود. چه قصد خرید خانه در جنوب تهران داشته باشید چه هدفتان رهن و اجاره باشد در هر صورت در این منطقه از تهران خانه‌های ارزان برای شما زیاد خواهد بود. اگر بخواهیم یک نگاه کلی داشته باشیم باید بگوییم مناطق جنوبی، جنوب شرقی، و جنوب غربی ارزان‌ترین خانه‌های تهران را در خود دارند.

ارزان‌ترین خانه‌های تهران از نظر تقسیم‌بندی شهرداری نیز در مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ بیشتر یافت می‌شوند.

ارزان‌ترین خانه‌ها در کدام محله‌های تهران هستند؟

ما در بسیاری از مقالات محله‌هایی مانند محله جردن، محله زعفرانیه، محله شهرک غرب، محله الهیه و محله قیطریه را معرفی کرده‌ایم. همانطور که می‌دانید این محله جزء گران‌قیمت‌ترین محله‌های تهران هستند. البته این گران‌قیمت بودن بی‌دلیل نیست چرا که معماری، متراژ، امکانات و نوساز و لوکس بودن این خانه‌ها و محله‌ها باعث گران بودن آن شده است.

پس بنابراین بخش‌های شمال، شمال شرق و شمال غربی در دسته خانه‌های گران‌قیمت قرار می‌گیرند.

از طرف دیگر شما هر چقدر که به سمت جنوب بروید قیمت خانه‌ها کمتر خواهد شد. شاید شما هم دوست داشته باشید تعدادی از این محله‌های ارزان را بشناسید که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهی شد.

محله یافت‌آباد

یافت‌آباد یکی از محله‌هایی است که در منطقه ۱۸ تهران قرار گرفته و اغلب خانه‌های ارزان در تهران در آن قرار دارند وقفی هستند. به همین خاطر است که افرادی که ساکن این محله هستند از فرهنگ‌های مختلفی هستند. بافت خانه‌های این محله اغلب قدیمی بوده و دلیل ارزان بودن آن نیز همین ویژگی است.

طبق گزارشی که از سامانه آتی‌فایل بدست آمده، حدود یک هفته پیش یک آپارتمان ۴۵ متری با ۱۲ سال ساخت و سند غیررسمی در طبقه همکف در محله یافت آباد با قیمت ۳۸۵ میلیون تومان فروخته شده است.

محله شوش

یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهر تهران شوش است که شروع رشد آن از سال ۱۳۰۶ بوده است. در حال حاضر این محله را یکی از مناطق منزوی پایتخت می‌دانند چرا که رونق سابق خود را از دست داده است. به صورت تقریبی قیمت یک آپارتمان نوساز ۶۴ متری با دو اتاق خواب، پارکینگ، انباری، آسانسور۲۸۰ میلیون تومان است. آپارتمان ۸۰ متری با ۱۰ سال ساخت در این محله با دو اتاق خواب، پارکینگ موتور، آسانسور، انباری حدود ۴۰۰ میلیون تومان است.

محله کهریزک

یکی دیگر از جنوبی‌ترین محله‌های تهران محله کهریزک است که می‌توان ارزان‌ترین خانه‌های تهران در آن برای خرید، رهن و یا اجاره پیدا کرد. شاید به نظر برسد که این محله از نظر تقسیم‌بندی شهرداری بخشی از تهران محسوب می‌شود اما در عمل باید گفت که در حومه تهران واقع شده است. خانه‌های ارزان قیمتی در این محله وجود دارند. برای مثال یک آپارتمان ۸۰ متری نوساز دارای دو اتاق خواب، پارکینگ، آسانسور و انباری قیمتی حدود ۳۰۰ میلیون تومان دارد.

نتیجه‌گیری

ارزان‌ترین خانه‌های تهران در مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ قرار دارند. بسیاری از افراد به دنبال خانه‌های ارزان در تهران هستند، اما باید توجه داشت که در محله‌های جنوب تهران امکانات و خدمات رفاهی کمتری نسبت به مناطقی مانند شمال و شمال غرب وجود دارد. اما در هر صورت شما با بودجه‌ای کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان می‌توانید در جنوب تهران صاحب خانه شوید.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *