نکاتی در مورد خرید خانه در خارج از کشور

نکاتی در مورد خرید خانه در خارج از کشور
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

اکثریت افراد برای سرمایه‌گذاری، خرید خانه در خارج از کشور را در نظر می‌گیرند. البته در بعضی مواقع این سرمایه گذاری برای انجام معاملات ملکی در بلندمدت و در بعضی مواقع برای سکونت خود افراد می‌باشد.
اگر قصد خرید خانه در خارج کشور مانند امارت و اروپا و ترکیه را دارید پس در این مقاله با ما همراه باشید.

هدف اصلی خرید خانه در خارج از کشور چیست؟

افراد در حال حاضر با دو هدف اصلی اقدام به خرید خانه در خارج از کشور می‌کنند که این دو هدف به صورت زیر است:
۱- اخذ اقامت از طریق خرید ملک
۲- کسب سود از طریق خرید ملک


یک فرد باید ابتدا هدف خود را به عنوان سرمایه‌گذار در خارج از کشور تعیین کند. آیا این فرد می‌خواهد در این کشور زندگی کند و اقامت بگیرد یا اینکه به دنبال کسب سود است؟ البته فرد می‌تواند همزمان دو هدف را داشته باشد.


یکی از راه‌هایی برای گرفتن اقامت، خرید خانه در آن کشور است. اما شما باید علاوه بر خرید ملک، شرایط دیگری نیز که در کشورهای مختلف متفاوت است را داشته باشید.


یک سرمایه‌گذاری بلندمدت، خرید خانه در خارج از کشور است که با هدف سفر، سرمایه‌گذاری و… انجام خواهد شد و باید قبل از اقدام به آن همه جوانب آن را بررسی کرد.
در صورت مثال: نباید در ایام تعطیلات آن کشور، اقدام به خرید خانه نمایید. زیرا قیمت‌ها در این زمان واقعی نیستند. هزینه جانبی خانه خریداری شده را بررسی کنید.

چه کشورهایی با خرید ملک به شما اقامت می‌دهند؟

کشورهای زیر فقط با خرید ملک در آنجا به شما اقامت خواهند داد شامل: پرتغال، یونان، ترکیه، اسپانیا، قبرس، کشورهای دریای کارائیب.
بعضی کشورها علاوه بر خرید خانه بادی هزینه های زیادی را نیز بپردازید. این کشورها به صورت زیر است که دارای هزینه‌های زندگی بسیار بالایی هستند از قبیل: بریتانیا، فرانسه، استرالیا، ایالات متحده آمریکا.

خرید خانه در خارج کشور: ترکیه

خرید خانه در ترکیه، برای کسایی که به دنبال اقامت دائم در این کشور هستند، گزینه بسیار مناسبی است. کشور ترکیه تسهیلات و امکانات متعددی را براساس قوانین مخصوص به خود را در نظر گرفته است.


افرادی که برای اجاره خانه در ترکیه اقدام می‌نمایند، اقامت توریستی یک‌ساله به آن‌ها ارائه خواهد شد. در قدیم اتباع خارجی با اجاره ملک می‌توانستند اقامت توریستی ۵ ساله بگیرند. اما در حال حاضر امکان‌پذیر نیست و قابل تمدید نیست.


هزینه جانبی خانه به طور مثال هزینه شبکه‌های تلویزیونی رایگان و مشاوره مسکن بسیار پایین و خدمات آب و تلفن و اینترنت ارزان است و شارژ ماهانه مجتمع‌های مسکونی قیمت بالایی ندارد و تحت پوشش قوانین تسهیلات مسکن است.

خرید خانه در خارج کشور: ترکیه

قوانین کشورترکیه برای خرید خانه

قونین کشور ترکیه بر این اساس است که اگر فردی بخواهد با خرید خانه در این کشور اقامت بگیرد، نباسد بیش از ۳۰ روز در سال از این کشور خارج شود.


شهر استانبول از جمله گران‌ترین شهر‌ها و بزرگترین شهر ترکیه است و در بین ۹۴ شهر دنیا رتبه ۳۹ را دارد. استانبول مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است و تنها شهری است که بین دو قاره جهان یعنی آسیا و اروپا واقع شده است و مساحت این شهر دو برابر شهر تهران است.

بیشتر بخوانید: هوشمندانه برای بهترین زمان خرید خانه تصمیم بگیرید

بیشترین خرید خانه در شهر استانبول و یا اخذ اقامت در کشور ترکیه مربوط به اتباع عراقی و کویتی و ایرانی است.بیشترین سرمایه‌گذاری مربوط به کشورهای آلمان، لهستان و روسیه است.


شما با خرید ملک می‌توانید تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. در هنگام خرید خانه در ترکیه به این نکته توجه کنید که اتباع خارجی این کسور نمی‌توانند در مناطق روستایی‌نشین، دهکده‌ها و در حوالی و اطراف مناطق نظامی ترکیه، به خرید ملک اقدام نمایند.

چه محدودیت‌هایی برای خرید خانه در ترکیه وجود دارد؟

• هر یک از اتباع خارجی در ترکیه می‌توانند فقط ۳۰ هکتار از اراضی کشور ترکیه را خریداری کنند.
• اتباع خارجی تنها تا ۱۰٪ از اراضی و املاک هر ناحیه و یا شهر را می‌توانند خریداری نمایند.
• اتباع خارجی حق خرید اراضی در مناطق نظامی و امنیتی را در ترکیه را ندارد.
• اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه می‌توانند درخواست خرید اعتباری از موسسات مالی یا بانک‌ها را داشته باشند که هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد.
• اگر با خرید ملک موجب نقص قوانین کشور ترکیه شوید، معامله شما باطل می‌شود.
• اگر ملک خریداری شده توسط مراجع و ارگان‌های مربوطه مورد تایید قرار نگیرد در این صورت معامله شما ابطال خواهد شد.
• اگر ساخت ملک و اتمام پروژه مورد نظر در زمان مشخص شده به وزارت خانه اعلام نشود معامله شما ابطال خواهد شد.
• اگر پایان کار را براساس برنامه‌های قبلی تایید شده به وزارت خانه نتوانید اعلام کنید در این صورت معامله باطل خواهد شد.

خرید خانه در خارج از کشور: امارات

متوسط قیمت خرید مسکن در کشور امارات حدودا ۵ تا ۶ برابر درآمد سالانه افراد خواهد بود. در برخی از کشورها این آمار به ۳۰ برابر خواهد رسید.
قیمت خانه در دبی به نسبت دیگر شهرها ارزان‌تر است و دلیل این امر جذب سرمایه گذاران و سرمایه مهاجرین در این شهر می‌باشد. رشد اقتصادی کشور هدف نهایی دولت امارت است.

خرید خانه در خارج از کشور: امارات


بعضی از افراد با خرید ملک در دبی به دنبال اخذ ویزای بلندمدت و سکونت در شهر امارات هستند و برخی به دنبال سودهای کلان‌تری براساس منابع اقتصادی مختلفی این شهر هستند.
دولتمردان اماراتی به سرمایه‌گذاران خارجی امکان سرمایه‌گذاری در چند نقطه را بطور همزمان می‌دهند. این موضوع باعث شده تا خرید و فروش ملک خیلی بیشتر شود. این کشور کارت طلایی اقامت طولانی مدت به مدت ۵ تا ۱۰ سال به سرمایه گذارن خواهد داد که خرید ملک را انجام دهند.

قوانین کشور امارات برای خرید خانه

قوانین کشور امارات برای خرید و یا اجاره ملک، توسط اتباع خارجی، یک مقدار سختگیر است و در بعضی مواقع افراد نمی‌توانند ملک را اجاره یا بخرند.
ملک نباید در رهن و وثیقه بانک باشد و خرید ملک به تنهایی به دریافت کارت اقامت برای اتباع خارجی منجر نخواهد شد.
خرید خانه برای اتباع خارجی دو یا سه برابر از قیمت واقعی است. ویزای توریستی بعد از خرید خانه در امارات به مدت سال صادر خواهد شد و پس از اتمام مدت زمان می‌توان آن را برای مدت زمان نامحدودی تمدید کرد.
برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقامت در امارات بگیرید. در دوبی دو نوع ویزا برای مالکان وجود دارد که به دو صورت ۶ ماهه و چند بار ورود و دو ساله وجود دارد.
بیشترین شهرهای امارت برای سرمایه گذاری در ملک شامل شارجه، عجمان، راس الخیمه، ابوظبی و فجیره است. هزینه‌های دولتی و اداری زیر نیز در جریان این معامله علاوه بر هزینه خرید خانه در امارات را وجود دارد: مالیات بر ارزش افزوده، هزینه خریدار، مالیات خرید، هزینه خریدار، هزینه دفتر خانه، هزینه به نام زدن برق و گاز و حق وکالت.

خرید خانه در خارج از کشور‌: اروپا

خرید خانه در اروپا، یکی از بهترین راه‌هایی که در پیش روی شهروندان خارجی برای اخذ اقامت است. خرید خانه در اروپا، کشورهای اسپانیا و پرتغال در رتبه‌های اول کشورهای پرتقاضا هستند.
با خرید خانه در کشور اروپا از دردسر اقدام به اخذ اقامت دائم راحت می‌شوید. کشورهای اروپایی به دلیل نزدیک‌بودن مسافت و بالا بودن کیفیت زندگی و به صرفه‌بودن اقتصادی برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک گزینه‌های خوبی هستند.
کشورهایی مانند پرتغال و اسپانیا، از جمله کشورهای مدیترانه‌ای هستند که دارای ویزای طلایی یا گلدن ویزا می‌باشند.

خرید خانه در خارج از کشور‌: اروپا

خرید خانه در اروپا براساس شرایط سنس بالای ۱۸ سال است. باید برای خرید خانه در اروپا گواهی تمکن مالی داشته باشید که در مدت ۹۰ روز خریدار باید مبلغ را در حساب بانکی خود پس‌انداز کند.

بیشتر بخوانید: قانون تملک آپارتمان ها

برای خرید خانه در این کشور نیاز به ارائه مدرک زیان نیست ولی جزء مزیت حساب می‌شود.
برای خرید خانه در اروپا باید مبالغ زیر را بپردازید.
پرداخت مالیات بر ارث (در صورت نیاز)، پرداخت سود سرمایه، پرداخت مالیات محلی

راه‌های بسیاری برای اخذ اقامت آلمانی وجود دارد که از جمله مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و …. را می‌توان نام برد. بیشترین میزان خرید خانه مربوط به شهرهای هامبورگ و برلین می‌شود.


هزینه خانه در شهرهای مختلف کشور آلمان با هم متفاوت است. این قیمت‌ها نسبت به قیمت خرید در کشورهای فرانسه، انگلستان و آمریکا شباهت‌هایی خواهد داشت.

نتیجه‌گیری:

• براساس قوانین کشور ترکیه، اگر کسی بخواهد باخرید خانه در کشور اقامت بگیرد نباید بیشتر از ۳۰ روز از کشور خارج شود.
• خرید خانه در ترکیه، گزینه خوبی برای افرادی است که به دنبال اقامت دائم در این کشور هستند.
• متوسط قیمت خرید مسکن در کشور امارات، حدود ۵ تا ۶ برابر درآمد سالانه افراد است، این آمار در بعضی از کشورها به میزان ۳۰ برابر نیز خواهد رسید.
• ارائه گواهی تمکن مالی، برای خرید خانه در اروپا لازم است، باید فرد خریدار به مدت ۹۰ روز مبلغ مورد نظر را در حساب بانکی خود پس انداز نماید.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *