نکات مهم افزایش مهارت در بازاریابی تلفنی املاک

بازاریابی تلفنی املاک
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

یکی از راه‌های تکنیک فروش موفق در بازار مسکن، بازاریابی تلفنی املاک است که در دنیای امروزی بسیار باارزش و با‌اهمیت جلوه می‌دهد. بهترین مشاور املاک کسی است که تکنیک‌های بازاریابی تلفنی را یاد می‌گیرد، مهارت خود را در این زمینه افزایش می‌دهد و از آن برای فروش بالا استفاده می‌کند.

در ادامه این مقاله شما با تکنیک‌های بازاریابی تلفنی املاک آشنا می‌شوید و می‌توانید از این نکات برای فروش بالا در مذاکرات و موفقیت در این زمینه استفاده کنید.

کارهایی که قبل از شروع مکالمه باید انجام دهیم

اگر بخواهیم تکنیک‌های بازاریابی تلفنی املاک را به چند دسته تقسیم کنیم بهتر می‌توانیم هدف و مسیر خود را مشخص کنیم. با این کار تمرکز ما در هر مرحله به کاری هست که انجام می‌دهیم. کارهایی که قبل از مکالمه باید انجام دهیم، کارهایی که در حین صحبت با مشتری باید انجام دهیم و کارهایی که بعد از مکالمه با مشتری باید انجام دهیم. در این بخش به نکاتی که قبل از شروع مکالمه باید به آن توجه کنید، می‌پردازیم.

آماده کردن متن و گفتگوی مکالمه

یکی از تکنیک‌‌هایی که به شما کمک می‌کند که مکالمه‌ای قوی داشته باشید این است که متن مکالمه را قبل از شروع گفتگو آماده کنید. در این متن به تمام جوانب دقت کنید. برای مثال خودتان، کارتان و شرکتی که در آن فعالیت می‌کنید را معرفی کنید.

خودتان را آماده کنید

قبل از شروع مکالمه و شماره‌گیری، تمام اطلاعات و وسایل مورد نیاز را آماده کنید. اگر نیاز هست کاغذ و خودکاری بردارید تا نکاتی که ممکن است در حین مکالمه به ذهنتان برسد را یادداشت کنید. می‌توانید لیستی از سؤالاتی که قرار است از مشتری بپرسید آماده کنید. شما حتی پشت تلفن باید لبخند بر لب داشته باشید و فیزیک و زبان بدن خود را آماده نگه دارید.

تمرین کنید

یک تکنیک بازاریابی تلفنی املاک این است که قبل از اینکه مکالمه خود را شروع کنید، تمرین کنید. به این شکل که اول تمام مکالمه را در ذهنتان مرور کنید تا اضطرابی که قبل از مکالمه دارید برطرف شود. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید امتحان کنید این است که جلوی آینه بروید و با خودتان صحبت کنید تا اعتماد بنفس خود را بدست آورید.

آماده کردن فهرست سؤالات احتمالی مشتری

شما به عنوان یک مشاور املاک حرفه‌ای باید شناسایی خوبی نسبت به بازار هدف خود داشته باشد و مشتریان خود را بشناسید. مشاورین املاک با تجربه لیستی از سؤالات و اعتراضاتی که ممکن است مشتریان داشته باشند آماده می‌کنند و جواب‌های سریع به آن‌ها می‌دهند. اگر مشاور املاک تازه‌کار هستید می‌توانید این تکنیک را از نقطه‌ای شروع کرده و آن را ادامه دهید. این کار باعث می‌شود میزان آمادگی شما در مذاکرات بعدی افزایش پیدا کند.

کارهایی که در حین مکالمه باید انجام دهیم

در این بخش از بازاریابی تلفنی املاک مشاورین حرفه‌ای باتجربه‌تر هستند چرا که مکالمات بیشتری نسبت به تازه‌کارها با مشتری داشته‌اند. در ادامه با نکاتی که در این مرحله باید مدنظر داشته باشید آشنا خواهید شد.

با صدای واضح و رسا صحبت کنید

اولین تمرینی که باید در این مرحله انجام دهید این است که تن صدای خود را بالا ببرید و خیلی واضح و گویا با مشتری صحبت کنید. البته این به این معنا نیست که صدای خود را بیش از حد بلند کنید طوری که برای مشتری آزاردهنده باشد!! کافی است شما محکم صحبت کنید و روی خودتان تمرکز کنید.

با مخاطب خود آشنا شوید

آشنا شدن با مخاطب در ابتدای مکامله یک تکنیک بازاریابی املاک است که اکثر مشاورین املاک حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. در هر مرحله‌ای از کار مشاور املاک هستید این تکنیک را فراموش نکنید. حتماً در ابتدای مکالمه نام مخاطب را بپرسید تا در طول مکالمه آن را به یاد داشته باشید و آن را درست تلفظ کنید. این کار باعث یک ارتباط صمیمانه با مشتری می‌شود و باعث جذب مشتری در مشاور املاک می‌شود.

پرانرژی باشید و حس خوب خود را منتقل کنید

نکاتی که تا قبل از این گفتیم، به کار گیری آن‌ها در عمل باعث می‌شود اعتماد بنفس شما در جذب مشتری املاک بالاتر برود و حتی مشتری در تن و لحن صدای شما شادابی را احساس می‌کند. یکی از معایب بازاریابی تلفنی املاک این است که مشتری نمی‌تواند با شما ارتباط چشمی داشته باشد که ارتباط موثرتری شکل بگیرد.

دیجیتال مارکتینگ املاک

شما به عنوان مشاور املاک ممکن است در حین صحبت با مشتری در جای شلوغی مانند خیابان باشید. هر چند که توصیه می‌کنیم از قبل شرایط خوب و راحت و بدون مزاحمتی را برای مذاکراه تلفنی املاک آماده کنید. اما اگر ناچار بودید در جای شلوغ صحبت کنید باید تمام انرژی خود را پشت تلفن به مشتری منتقل کنید و کمبود ارتباط چشمی و حضوری را به این شکل جبران کنید.

آداب صحبت کردن

تمام آداب صحبت کردن که در مذاکرات حضوری املاک را رعایت می‌کنید باید در مکالمات تلفنی مشاور املاک نیز رعایت کنید. سیگار کشیدن، مطالعه کردن، خوردن و آشامیدن تمرکز شما را در حین گفتگو برهم می‌زند. در بحث اعتقادات و مسائل دیگر پافشاری نکنید و فارغ از اینکه مشتری چه دیدگاهی دارد به او احترام بگذارید و آن را در کلام خود منتقل کنید.

وقت شناسی

یکی از تکنیک‌های مذاکرات موفق در املاک این است که برای وقت مشتری ارزش قائل شوید. اگر مشتری تمایلی به صحبت در آن زمان نداشت به او احترام بگذارید و هیچ اصراری نداشته باشید که همان لحظه با شما گفتگو کند. می‌توانید وقت دیگری را برای گفتگو و بازاریابی تلفنی املاک در نظر بگیرید.

کارهایی که بعد از مکالمه باید انجام دهیم

این مرحله می‌تواند به شما کمک کند که تجربه خود را در مکالمات بعدی بازاریابی تلفنی املاک بالا ببرید. در ادامه به چند نکته در این مرحله که باید انجام دهید اشاره می‌کنیم.

تجزیه کردن موفقیت‌ها و شکست‌هایتان

یکی از مهارت‌های مشاور املاک حرفه‌ای این است که بعد از انجام هر مذاکره‌ای چه حضوری چه تلفنی و چه به هر شکل دیگری خود را تجزیه و تحلیل می‌کنند و یک ترازنامه از خود می‌گیرند. در هر مرحله‌ای از شغل مشاور املاک هستید باید بعد از بازاریابی تلفنی املاک موفقیت و شکست‌هایتان را تجزیه و تحلیل کنید و درس‌های خود را بگیرید. «تجربه» یکی از بهترین معلم‌های شما است.

زمانی که لیستی از شکست‌ها و موفقیت‌های خود داشته باشید در مکالمات بعدی قبل از شروع گفتگو با مشتری می‌دانید که باید چه کارهایی باید انجام دهید و چه کارهایی انجام ندهید.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *