مدل ارزیابی هوشمند قیمت ملک چگونه است؟

مدل ارزیابی هوشمند قیمت ملک
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

مدل ارزیابی هوشمند با استفاده از مدل‌های ریاضی و پایگاه داده‌ها قیمت مسکن را ارزیابی می‌کند. در این سرویس و اکثر مدل‌های ارزیابی هوشمند تخمین قیمت ملک را در یک زمان خاص و با آنالیز خانه‌های مشابه انجام می‌دهند. محاسبه آنلاین قیمت ملکو سیستم‌های دیگری نیز وجود دارند که همگام با تغییرات قیمت مسکن در طول زمان و داده‌ها، مانند تعداد اتاق خواب، متراژ و… قیمت ملک را ارزیابی می‌کنند.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مؤسسات مالی که زیرمجموعه شرکت‌های ارزیابی مسکن هستند، تسهیلات مالی را برای املاک فراهم می‌کنند و از تکنولوژی مدل ارزیابی هوشمند قیمت ملک در تحلیل‌های خود به کار می‌گیرند. این نوع مدل از ارزیابی هوشمند در اواخر دهه ۹۰ میلادی اولین بار توسط مؤسسات سرمایه‌گذاری استفاده شد تا وام‌های وثیقه‌ای را مورد ارزیابی قرار دهند.

ویژگی‌های این مدل چیست؟

  • قیمت فروش محتمل برای یک ملک را با استفاده از داده‌های ثبت شده عمومی و منطق تصمیم گیری کامپیوتری تخمین می‌زند.
  • «مدل هدانیک» و «فروش‌های تکرارشونده» دو نوع ترکیبی هستند که مدل ارزیابی هوشمند ملک از آن استفاده می‌کند.
  • ارزش نهایی ملک را براساس تاریخ درخواستی ارائه می‌دهد.
محاسبه آنلاین قیمت ملک

مدل ارزیابی هوشمند چه مزایی می‌تواند داشته باشد؟

  • یکی از مزیت‌های مدل ارزیابی هوشمند صرفه‌جویی در زمان، صرفه‌جویی در هزینه و سایر منابع است که هزینه ارزیابی ملک را پایین می‌آورد.
  • در این نوع مدل ریسک فساد و کلاه‌برداری وجود ندارد بر برخلاف ارزیابی سنتی که ریسک کلاه‌برداری در آن بالاست.
  • مدل ارزیابی هوشمند AVM انسان را از فرآیند ارزیابی حذف می‌کند و این باعث می‌شود سوگیری‌های ذهنی از فرآیند حذف شوند.
  • AVM می‌تواند برای ارزیابی پرتفوی ملک مفید باشد.
  • مدل ارزیابی هوشمند ملک به افراد کمک می‌کند که از ارزش ملک خود با دقت بیشتر و خطای کمتری مطلع شوند.
  • AVM برای وام دهندگان مسکن جهت ارزیابی قیمت مسکن کاربرد فراوان دارد؛ تا با توجه به ارزش مسکن، به متقاضیان وام اختصاص دهند.

پیشنهاد مطالعه: پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰

ملکاوی، تخمین قیمت ملک در ایران

ملکاوی با استفاده از روش‌های فوق پیشرفته در علوم داده تخمین قیمت خانه شما را با دقت بالا و با در نظر گرفتن سه مولفه کدپستی، زیربنا و سن بنا با استفاده از مدل‌های ایجاد شده توسط الگوریتم‌های پیشرفته یادگیری ماشین و شبکه عصبی که بطور مداوم در حال یادگیری و بروزرسانی هستند انجام می‌دهد.

شما با وارد کردن تنها کد پستی ۱۰۹ رقمی می‌توانید از ارزش فعلی قیمت خانه خود مطلع شوید و حتی دید کلی نسبت به پیش‌بینی قیمت مسکن در تهران داشته باشید.

این تحلیل پیشرفت پیش‌بینی میانگین قیمت مسکن در ۶ ماه آینده و برای هر محدوده جغرافیایی به شما در مدیریت سرمایه‌گذاری کمک می‌کند.

در ملکاوی محاسبه آنلاین قیمت ملک با استفاده از: ۱- جویش و پایش داده‌های بازار مسکن از منابع گوناگون ۲- پیش‌پردازش و آماده‌سازی داده‌ها در سطوح مختلف انتزاع (داده خام، داده پردازش شده، انبار داده، دیتامارت و…) ۳- تحلیل و کشف الگوها و گرایش نهفته در داده‌های بازار مسکن و استخراج دانش از آن‌ها صورت می‌گیرد.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *