برای بزرگ نشان دادن فضای خانه چه کار کنیم؟

بزرگ کردن فضای خانه
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

بزرگ نشان دادن فضای خانه کاری است که طراحان دکوراسیون داخلی همیشه سعی داشته‌اند آن را انجام دهند. بزرگ نشان دادن فضای خانه یکی از آرزوهای همه افرادی است که می‌خواهند خانه رویایی‌شان را داشته باشند.

از طرفی اکثر افرادی که در کار ساخت و ساز هستند علاقه چندانی به هزینه کردن‌های اضافی برا دکوراتور ندارند. اگر شما هم هزینه کافی برای خرید خانه با متراژ بزرگ را ندارید می‌توانید با به کار بردن چند ترفند در طراحی و دکوراسیون منزلتان، به فضای خانه بهبود ببخشید.

چه رنگی خانه را بزرگ نشان می‌دهد؟

یکی از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بزرگ نشان دادن فضای خانه انجام دهید انتخاب رنگ مناسب است. شاید برایتان عجیب باشد: ولی انتخاب رنگ مناسب به شدت به بزرگنمایی خانه شما کمک می‌کند.

رنگ سفید یکی از آن رنگ‌هایی است که انعکاس خیلی خوبی به فضای خانه می‌دهد و به آن روشنایی می‌بخشد. اگر به رنگ‌های دیگر علاقه دارید می‌توانید از آن‌ها برای وسایل جانبی دیگر به کار ببرید ولی رنگ دیوار را همچنان سفید نگه دارید. مگر اینکه کلاً به رنگ سفید علاقه‌ای نداشته باشید که می‌توانید از رنگ‌های خاکستری و آبی به جای آن استفاده کنید.

رنگ مناسب دکوراسیون داخلی

آیا رنگ مبلمان هم می‌تواند تآثیرگذار باشد؟

مبلمان یکی از اجزای اصلی هر خانه‌ای است که نقش مهمی در دکوراسیون آن دارد. رنگ‌های روشنی مانند صورتی و سفید احساس آرامشی به فضای خانه می‌بخشد و نور بیشتری را انعکاس می‌دهد.

چیدمان مبلمان و میزها

اگر میزها و مبلمان را بیش از حد به دیوار بچسبانید احساس کوچک بودن و تنگی به خانه منتقل می‌شود. سعی کنید مبلمان را از دیوار فاصله دهید و میز نهارخوری را هم در وسط قرار دهید. برای بزرگ نشان دادن اتاق کوچک این می‌تواند بهترین تکنیک باشد. اگر دقت کرده باشید در بعضی خانه‌ها یک مبل حالت تاب مانند از سقف آویزان است. شاید این برایتان عجیب باشد ولی این تکنیک نیز به بزرگ نشان دادن فضای خانه کمک می‌کند.

البته میزهای غذاخوری یا مبل‌هایی به صورت تک نفره هستند که قابلیت تاشوندگی دارند که در صورت عدم استفاده، می‌توانید آن‌ها را تا کنید و گوشه‌ای از خانه قرار دهید. نه تنها مبلمان و میزها بلکه بسیاری از وسایل دیگر در بازار وجود دارند که تا می‌شوند و بسیار نیز کاربردی هستند.

چیدمان مبلمان و میزها

از آینه‌ و شیشه‌ها استفاده کنید

خیلی از افراد سؤال می‌پرسند که چگونه اتاق را بزرگ نشان دهیم؟ برای بزرگ نشان دادن اتاق کوچک استفاده از شیشه‌ها و آینه‌ها می‌تواند روشنایی بیشتری به فضا ببخشد بخصوص اگر خانه شما پنجره نداشته باشد. برای نحوه استفاده از یک آینه می‌توانید آن را به صورت تمام قد به یکی از دیوارهای اصلی تکیه دهید. یکی دیگر از تکنیک‌ها در استفاده از آینه، نصب آن روی دیوار شاخص است.

نقش فرش در بزرگ نشان دادن فضای خانه

چه فرشی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟

فرش نه تنها فضای خانه را برای شما و مهمانان بزرگ نشان می‌دهد بلکه طرح‌ فرش‌ها نیز به مانند یک اثر هنری زیبایی خانه را دو چندان می‌کند. اگر خانه شما دارای چندین فضا است پیشنهاد ما این است که در هر کدام از این فضاها از فرش‌های جداگانه استفاده کنید و به این شکل فضاها را از هم تفکیک کنید.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *