همه‌چیز درمورد سیستم تهویه هوشمند هوا

همه چیز درمورد سیستم تهویه هوشمند هوا
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار است که به وسیله استراتژی خاصی باعث استفاده بهینه از انرژی می‌شود. ارتباطات و سیستم‌های هوشمند در حال تغییر دنیای اطراف ما هستند و سیستم تهویه هوای هوشمند از این قاعده مستثنی نیست.
خیلی از افراد با گرم شدن هوا تصمیم به تهیه تهویه هوشمند هوا می‌کنند. سیستم تهویه هوشمند نیز مانند تمام سیستم‌های هوشمند از راه دور با تلفن همراه قابل کنترل است.

سیستم تهویه هوشمند هوای خانگی

جهت از بین بردن گرما و رطوبت فضا از سیستم تهویه هوا خانگی استفاده می‌شود. در فضای کاری و منزل شما می‌توانید از دستگاه تهویه هوا استفاده نمایید.
سیستم تهویه علاوه بر اینکه باعث ایجاد فضایی دلپذیر برای زندگی حیوان و انسان می شود، برای خنک کردن دستگاه‌های الکترونیکی، حفظ میوه‌ها و برخی گیاهان و حتی آثار هنری هم کاربرد دارد.

دستگاه تهویه هوشمند هوای خانگی

تهویه هوشمند هوا

سیستم تهویه هوا هوشمند از اینترنت و تکنولوژی وای فای استفاده می‌کنند.
در واقع سیستم تهویه هوشمند همان سیستم هوا خانگی است که برای راحتی بیشتر تمام وسایل هوشمند خانه‌ی شما به دستگاه تهویه هوا خانگی وصل کنید تا آن‌ها را بتوانید کنترل نمایید.
شاید تنها فرقی سیستم تهویه مطبوع هوشمند و دستگاه تهویه هوا خانگی دارد این است قابل کنترل بودن با ابزارهای هوشمند می‌باشد.
این سیتم به یکی از دیوارها و یا پنجره‌ها وصل می‌شود. می توان به سیستم تهویه هوشمند برنامه داد که طبق برنامه داده شده هوا را مطبوع نماید.

چگونه کار کردن سیستم تهویه هوا هوشمند

سیستم تهویه هوا هوشمند شبیه سایر تجهیزات هوشمند خانه یا لوازم هوشمند خانه دریافت کردن اطلاعات از سنسورها و استراتژی‌های کنترل از راه دور استفاده می‌کند. به طور مثال سنسور رطوبت، دما، CO2، حرکت و روشنایی می‌توان گفت. این سنسورها اطلاعات آب و هوایی فضا از جمله روطوبت و دما را جمع‌اوری و کنترل می‌کند.

بیشتر بخوانید: نوآوری در تکنولوژی صنعت ساخت و ساز

طراحی و راه‌اندازی سیستم‌های تهویه مطبوع هوشمند

اولین کار باید از متخصصین مشاور بگیرید زیرا باید برای راه‌اندازی سیستم تهویه مطبوع هوشمند نقشه یا طرح‌هایی کشیده شود و با درنظر گرفتن فاکتورهایی نظیر نوع کاربری ساختمان و شرایط آب و هوایی منطقه، کار نصب و اجرا آن انجام شود. یکسری ازسیستم تهویه هوشمند از سوی مشاوران با توجه به فضای شما پیشنهاد می‌شود.

دستگاه تهویه هوای خانگی چه جوری هوشمند می‌شود؟

تولنایی اتصال به وای فای باعث تبدیل شدن سیستم تهویه هوا خانگی به تهویه هوشمند هوا می‌شود. سیستم تهویه هوشمند را با تلفن همراه از راه دور می‌توان کنترل کرد.
این سیستم را می‌توان با تلفن همراه هوشمند یا تبلت یا به الکسای آمازون متصل شده و با صدا قابل کنترل باشد. در برخی از مدل‌های سیستم تهویه مطبوع هوشمند از کنترل استفاده می‌شود.

انواع سیستم کنترل دمای هوشمند

سیستم سرمایی هوشمند
سیستم گرمایی هوشمند

سیستم تهویه هوشمند هوا چه خصوصیاتی دارد؟

تهویه هوشمند هوا یکسری خصوصیات زیر را دارد و با سیستم تهویه خانگی هوشمند متفاوت است:

فعال‌سازی حالت خواب

سیستم تهویه هوشمند هوا دکمه‌ای برای زمان خواب دارد که با فعال کردن آن به صورت خودکار تهویه مطبوع هوشمند هوا به تدریج دمای هوا به صورت خودکار افزایش می‌یابد. سیستم تهویه هوا در زمان خواب تا پنج ساعت هوا را به صورت ثابت نگه می‌دارد.

تکنولوژی بدون باد

سیستم هوای هوشمند بدون باد برای کسایی که سردرد یا کمر درد دارند بسیار مناسب است. زیرا این سیستم هوا را مستقیم پرتاب نمی‌کند و موجب می‌شود بدنتان در مقابل باد آسیب کمتر ببیند.

تکنولوژی اسکن هوشمند

با تکنولوژی اسکن هوشمند، سیستم تهویه هوشمند هوا تعداد افرادی که در آن فضا قرار دارند را تشخیص می‌دهد و براسای تعداد پرتاب باد و دمای محیط را کنترل می‌کند.
این کار موجب تعادل دائمی دمای هوا محیط و صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.

تکنولوژی اینورتر

تکنولوژی اینورتر یکی از خصوصیات تهویه هوشمند هوا است که کمپرسرهای اینورتر با تغییر جریان متناوب (AC) به جریان مستقیم (DC) از طریق تغییر فرکانس باعث کاهش مصرف برق ۴۰ تا ۶۰ درصد می‌شوند.

سیستم تمیزکننده

سیستم تمیز کننده یکی از خصوصیات تهویه هوشمند هوا است که فیلتر پلاس مسترآیونایزر داخل دستگاه تهویه هوای خانگی قرار می‌گیرد و با تولید میلیون‌ها یون تمام ذرات معلق در هوا مثل باکتری‌ها، ویروس‌ها و تمام مواد آلرژی‌زایی را که روی وسایل دیگر قرار دارند، از بین خواهد برد.

مزایا سیستم تهیه هوشمند هوا

سیستم تهویه هوشمند هوا مثل هر وسیله دیگری دارای یکسری مزایا و معایب است که در زیر به آن می‌پردازیم:

مزایا سیستم تهیه هوشمند هوا

قابلیت اتصال به سایر ابزارهای هوشمند

یکی از مزایای تهویه هوشمند هوا، قابلیت اتصال به سایر ابزارهای هوشمند است هوشمند بودن سایر وسایل به تنظیم هوا کمک بسیاری خواهد کرد. در کنار استفاده از سیستم هوشمند هوا می توان از کرکره‌های پنجره هوشمند و چراغ‌های قابل کنترل از راه دور استفاده کرد تا در ایجاد شدن فضای بهتر خانه کمک کند.
این سیستم تهویه هوشمند هوا در کنار چراغ‌ها و کرکره ها بیشتر در مناطق گرمسیری کاربرد دارد. تا ساکنین مناطق گرمسیری یک روز گرم تابستانی به خانه می‌آیند با هوای مطبوع و خنک روبرو شوند.

راحتی کار

راحتی یکی از مزایای سیستم تهویه هوشمند هوا است که با هر وسیله هوشمندی از جمله تلفن همراه قابل کنترل است. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که دور از خانه دمای هوا را تنظیم کنید.

کاهش هزینه در درازمدت

یکی از مزایای تهویه هوشمند هوا، قابلیت اتصال به سایر ابزارهای هوشمند است. شما می‌توانید با کنترل از راه دور و خاموش کردن آن در زمان‌هایی از روز تا حدودی هزینه‌های مصرف انرژی را کاهش پیدا کند.

گزینه‌های متعدد

تهویه هوشمند هوا انواع مختلفی مختلفی دارد که شامل نصب روی دیوار، پنجره و اسپلیت می‌باشد.

معایب تهویه هوشمند هوا

سیستم تهویه هوشمند هوا در کنار مزایا، یکسری معایب هم دارد که باید بررسی شود. معایب این سیستم به صورت زیر است:

قیمت بالا: همه سیستمهای هوشمند گران‌تر از انواع معمولی خود می باشد از جمله سیستم تصویه هوشمند هوا .

داشتن قطعات مختلف: سیستم تهویه‌ هوای هوشمند دارای قطعات متعددی است که تمام قطعات آن یکجا قرار ندارند. در این صورت نصب تهویه مطبوع هوشمند نسبت به دیگر انواع سیستم تهویه‌ هوا خانگی دشوارتر می‌باشد.

معایب تهویه هوشمند هوا

نصب دشوار: چون سیستم تهویه هوای هوشمند دارای قطعات مختلف است، نصب آن هم دشوار است. این سیستم باید در فضاهای خاصی از خانه نصب شود، امکان دارد مجبور به تغییراتی در خانه‌اتان شوید.

جمع‌بندی

• سیستم تهویه هوشمند هوا قابلیت کنترل از راه دور را دارد.
• سیستم تهویه هوشمند هوا می‌توان با سایر  لوازم خانگی هوشمند استفاده کرد.
• قیمت بالا و داشتن قطعات زیادو نصب دشوار از معایب سیستم تهویه هوشمند هوا است.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *