معامله مسکن و ویلا با بیت کوین

معامله ویلا لاکچری با بیت کوین
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

این روزها معامله ویلا یا خانه لاکچری با بیت کوین باب شده است. یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: ارزهای دیجیتال پول رسمی کشور نیست و معامله خانه با بیت کوین به لحاظ حقوقی امری غیرقانونی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، خرید و فروش مسکن و ویلا با بیت کوین پدیده تازه این روزهای بازار مسکن است. نمونه آن آگهی فروش یک قطعه زمین در شهریار است که با بیت کوین معامله می‌کنند!

همچنین آگهی دیگری در منطقه ولنجک تهران منتشر شده که از عنوان تهاتر ویلا با بیت کوین استفاده شده بود!

اما آیا خرید و فروش خانه با ارزهای دیجیتال مجاز است؟ یک کارشناس بازار مسکن به تجارت‌نیوز گفت: ارزهای دیجیتال پول رسمی کشور نیست و معاوضه خانه با بیت کوین به لحاظ حقوقی امری غیرقانونی است و این نوع معاملات باعث سقوط ارزش ریال می‌شود.

منصور غیبی معتقد است: ارزهای دیجیتال بابت هر نوع معامله‌ای هنوز به رسمیت شناخته نشده است و جز ارزهای رایج نیست. بنابراین هر نوع استفاده یا معامله با این نوع ارزها جهت سوداگری یا بالا بُردن ارزش این نوع ارزها محسوب می‌شود.

آیا چنانچه خانه با ارزهای دیجیتال فروخته شود، قانون از خریدار یا فروشنده حمایت می‌کند؟ به گفته این فعال بازار مسکن، چنانچه بعد از معامله خریدار یا فروشنده نسبت به دریافت ارز دیجیتال متضرر شود قانون از مالباخته حمایت نمی‌کند؛ چرا که در قوانین معامله ملک با ارز دیجیتال مجاز نیست.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *