محله پاسداران گزینه‌ای برای آسوده زندگی کردن!

محله پاسداران تهران
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

محله پاسداران تهران یکی از محلاتی است که زندگی آسوده را برای شما فراهم می‌کند. این محله یکی از محلات گران‌قیمت تهران است که هم از نظر آب و هوایی کیفیت بالایی دارد و هم ترافیک شدیدی در آن دیده نمی‌شود. قبل از انقلاب این محله با نام سلطنت آباد شناخته می‌شد و در زمان‌های قبل‌تر از آن خانواده قاجار در این محله سکونت داشتند. دلیل گسترده‌تر شدن امکانات در آن نیز همین است.

امروزه پاسداران مانند محله شهرک غرب ، محله ولنجک و محله زعفرانیه به یکی از محبوب‌ترین مناطق ایران تبدیل شده است.

خیابان پاسداران

خیابان پاسداران یکی از خیابان‌های طولانی در شرق تهران است. جهت این خیابان به صورت شمالی-جنوبی می‌باشد. شمال این محله در منطقه ۱ تهران قرار گرفته و مرز میان منطقه‌های ۳ و ۴ شهرداری تهران است. این خیابان از خیابان شریعتی در تقاطعی به نام سه‌راه ضرابخانه شروع شده و در ادامه با با گذر از سه‌راه اختیاریه و چهارراه پاسداران عبور کرده و پس از آن از میدان نوبنیاد و پل پاسداران به منطقه ۱ وارد می‌شود. این خیابان در نهایت در شمالی‌ترین قسمت خود به میدان نیاوران ختم می‌شود. طول این خیابان ۹ کیلومتر است.

قیمت خانه در محله پاسداران تهران

قیمت خانه پاسداران تهران با توجه متراژ و موقعیت قرار گیری در محله‌های مختلف این محله متفاوت است. اما اگر به دنبال خانه‌ای با قیمت مناسب و ارزان هستید باید در خیابان‌ هروی و بخش‌هایی از محله اختیاریه که شامل فرمانیه و اقدسیه می‌باشد به جستجو بپردازید. قیمت خرید آپارتمان در این محله‌ها به طور میانگین برای هر مترمربع ۵۰ میلیون تومان است.

امکانات محله پاسداران

محله پاسداران از نظر امکانات یکی از محله‌های مدرن و خوش آب و هوای تهران است که امکان آسوده زندگی کردن را برای شما فراهم می‌کند. یکی از ویژگی‌های بارز این محله چهار فصل بودن آن است. از نظر دسترسی نیز بزرگراه‌های صدر و صیاد شیرازی نزدیک‌ترین نقاط به این محله هستند.

رستوران‌های با کیفیت و تعداد زیادی از برندهای معروف در این محله شعبه دارند. یکی دیگر از خصوصیات بارز این محله نزدیک بودن آن به کاخ نیاوران و عمارت تاریخی ضرابخانه است. دسترسی راحت به بسیاری از امکانات و بزرگراه‌ها باعث محبوبیت این محله شده است.

مراکز خرید پاسداران

یکی از مهم‌ترین مراکز خرید پاسدارن در حوالی بوستان هفتم قرار دارد. چند کوچه بالاتر از این بوستان، «مرکز خرید پریس سنتر» قرار دارد که یکی از پاساژهای معروف و محبوب پاسداران است. در حالت کلی محله پاسداران پر است از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مغازه‌ها که راحتی و آسودگی برای شهروندان این منطقه را فراهم کرده است.

مرکز خرید در پاسداران

چطور می‌توانیم به محله پاسداران دسترسی داشته باشیم؟

برای رفتن به محله پاسدارن اگر بخواهید با مترو بروید باید در ایستگاه قلهک یا نوبنیاد پیاده شوید و ادامه مسیر را با تاکسی سفر کنید. از طرفی دیگر برای دسترسی به این محله با تاکسی می‌توانید از میدان‌های تجریش،‌ آزادی و قدس سوار تاکسی شوید و خود را به این محله برسانید.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *