چگونه بهترین روش خرید خانه را انتخاب کنیم

بهترین روش خرید خانه
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

یکی از چالش‌های منطقه جغرافیایی کشور ما روش خرید خانه است که بسیاری از افراد هنوز درگیر آن هستند. البته این امر به خاطر و شرایط اقتصادی و سیاسی کشور تصمیمات مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به خاطر همین مردم همیشه این سؤال را دارند که چگونه و با چه روشی خانه‌دار شویم؟ یا اینکه چگونه با ۱۰۰ میلیون خانه‌دار شویم ؟ و این نشان می‌دهد که بودجه اکثریت مردم به اندازه کافی نیست. ما در این مقاله بهترین روش‌های خرید خانه را بررسی می‌کنیم که می‌توان با بودجه کم و از راه‌های راحت‌تری صاحب خانه شد.

بهترین روش‌های خرید خانه با پول کم

عواملی که می‌تواند بر قیمت ملک تأثیر بگذارند زیاد هستند اما همیشه راهی وجود دارد که بتواند بهترین روش خرید خانه با سرمایه کم را انتخاب کرد. برای مثال طبقاتی که زیر همکف قرار دارند معمولاً ارزان‌تر از بقیه طبقات هستند.

بهترین روش خرید خانه با پول کم

اگر که می‌خواهید خودتان خانه‌دار شوید باید همیشه از فرصت‌ها استفاده کنید. یکی از این فرصت‌ها رکود بازار مسکن است که این روزها بیشتر درگیر آن هستیم. رکود بازارا مسکن در تهران باعث می‌شود که شهرهای نوساز، جدید و مدرن نیز از رونق بیفتند و خرید و فروش مسکن در این شهرها به پایین‌ترین حد خود برسد. اگر بررسی کنید شهرهای جدید اطراف تهران در چند سال اخیر کاملاً تحت تأثیر رکود قرار گرفته‌اند. بنابراین در میان آگهی‌های ملکی به دنبال چنین شهرها و خانه‌هایی بگردید مطمئناً به نتیجه خواهید رسید.

از طرفی بازار مسکن در هر شرایطی که باشد خانه‌های با متراژ پایین می‌توانند بهترین روش خرید خانه با کمترین پول باشد. با وجود این خانه‌های نوسازی هستند که به شکل قولنامه‌ای و با قیمت پایین‌تر نسبت به بقیه ملک‌ها معامله می‌شوند. بنابراین یکی از روش‌ها این است که به دنبال خانه‌های نوسازی باشید که بصورت قولنامه‌ای یا همان مبایعه‌نامه‌ای خرید و فروش می‌شود. البته دقت داشته باشید در معاملات این چنینی که بصورت قولنامه‌ای هستند باید نکات حقوقی آن را نیز رعایت کنید.

پیش‌بینی قیمت مسکن در منطقه ۵ تهران نشان می‌دهد که قیمت خرید خانه در این منطقه به گونه‌ای نوسان دارد که می‌توان خانه‌هایی با متراژ زیر ۷۰ متر را با قیمت زیر ۲۰۰ میلیون تومان خرید و این می‌تواند خبر خوبی برای متقاضیانی باشد که خرید خانه با پول کم داشته باشند.

اگر به دنبال خرید خانه با کمترین پول هستید بهتر است یکسری فاکتورها و اجزايی که به آن‌ها نیاز ندارید را از میان بردارید تا مناسب‌ترین خانه نصیب شما شود. برای مثال افرادی که سنی از آن‌ها گذشته آسانسور یکی از مهم‌ترین فاکتورهاست ولی اگر شرایط شما به گونه‌ای است که با نبود آسانسور هم راحت هستید می‌توانید به دنبال ساختمان‌هایی باشید که فاقد آسانسور هستند. البته تمامی این نکات گفته شده تماماً بستگی به شما و روحیات شما دارد. اگر واقعاً تاب و تحمل آپارتمان بدون آسانسور را ندارید و بالا و پایین رفتن از پله‌های برای شما رنج‌آور است بهتر است در این باره بیشتر فکر و جدی‌تر تصمیم بگیرید.

خرید ملک با وام مسکن

یکی از بهترین روش‌ها برای خرید خانه «دریافت وام مسکن» است که برای زمان‌هایی که شما فاصله بسیار کمی با مبلغ و خانه مورد نظر خود دارید مناسب‌ترین راه است. توصیه می‌شود قبل اینکه اقدام به دریافت وام و تسهیلات مسکن برای خرید خانه کنید به بازپرداخت آن، که با سود در سالیان همراه است، فکر کنید و تصمیم هوشمندانه‌ای بگیرید. این بدین معناست که شما باید ماهانه مبلغی از درآمد خود را بابت این وام هزینه کنید.

آیا خرید خانه بدون سرمایه هم امکان‌پذیر است؟

یکی از سوال‌های مهم و پرتکرار متقاضیان خانه این است که آیا واقعاً بدون سرمایه هم می‌شود خانه خرید؟ بسیاری از افراد برای گرفتن وام سپرده‌ای وقت کافی ندارند بنابراین به جای آن از امتیازهای وام فرد دیگری استفاده می‌کنند. اگر شما در چنین موقعیتی باشید باید از فردی دیگر که از قبل در بانک سپرده‌گذاری کرده و صاحب امتیاز وام بوده، وام را به خودتان انتقال دهید. انجام این انتقالات از طریق اوراق صورت می‌گیرد که به این اوراق «تسه» می‌گویند. هر برگ از این اوراق به شما این امکان را می‌دهد که ۵۰۰ هزار تومان وام بگیرید.

به این نوشته رای دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *