همه چیز درباره خرید آپارتمان و رهن خانه در محله شمس‌آباد

همه چیز درباره خرید آپارتمان و رهن خانه در محله شمس آباد
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

این محله در شمال‌شرقی تهران و در منطقه ۴ تهران و در همسایگی پاسداران قرار دارد. محله شمس‌آباد از شرق به بزرگراه امام علی و از غرب به خابان استاد حق بنا منتهی می‌شود.

تاریخچه محله شمس‌آباد

مالکیت این محله ابتدا به نام عین‌الدوله بود که قصد فروش املاک ۳ دهکده از جمله لویزان، شمس‌آباد، مبارک را داشت. رضا خان بصیر‌الدوله برای خرید یکجا این املاک از خان ناظر پولی را قرض کرده که این قرض را پس از خرید املاک به ناظر خان به صورت قسطی بپردازد. بعد از مدتی ناظرخان فوت کرد و بصیرالدوله بدون پس دادن قرض ناظرخان صاحب املاک شد.
همسر رضاخان بصیر‌الدوله که بدرالسلطنه نام داشت املاک را پس از فوت رضاخان صاحب شد .
محله شمس‌آباد محله‌ای نوپا با سابقه‌ی ۳۰ ساله است. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی، ساخت و ساز آپارتمان در این منطقه با توجه به مهاجرت روستاییان به شهرها افزایش یافت.
محله شمس آباد براساس تقسیمات شهرداری و شورای شهر با محدوده جدید تعیین شد و تا قبل از آن شمس‌آباد و مجیدیه محلات جدا از هم بوده‌اند. جمعیت ساکن این محله حدودا به ۵۵‍۱۲۳ نفر که در مجاورت پاسداران قرار دارد می‌رسد.

میانگین قیمت خانه در شمس‌آباد را با دیگر محلات تهران را می توان در قسمت پیش‌بینی قیمت بازار مسکن ملکاوی مشاهده و بررسی کنید.

تاریخچه محله شمس‌آباد

بیشتربخوانید: همه چیز درباره خرید خانه در منطقه ۴ تهران

امکانات محله شمس‌‌آباد

این محله جزء محلات خوب تهران است زیرا ویژگی‌هایی مثبت زیادی برای سکونت دارد. این ویژگی‌های خوب شامل آب و هوای پاک و امکانات مناسب است. افراد زیادی علاقه‌مند به سکونت دراین محله هستند.

امکانات محله شمس‌آباد

مراکز مذهبی محله شمس‌آباد

یکی از مشهور‌ترین مساجد این محله می‌توان به مسجد الهادی اشاره کرد. در این محله مساجد و حسینیه‌هایی وجود دارد که به ساکنین خدمات مذهبی ارائه می‌دهند از جمله برگزاری نمازهای یومیه و مراسم در اعیاد و مناسبت‌های مذهبی می‌توان نام برد.


مساجدی که در نزدیکی محله شمس آباد قرار دارند به صورت زیر است:
، مسجد چهارده معصوم (ع) خیابان شهید هدایتی ، مسجد ابوالفضل(ع) در خیابان شهید خانعلی، مسجد باب‌الحوائج(ع) واقع در بزرگراه رسالت، مسجد بقیه اله(عج) بزرگراه رسالت، مسجد مولای متقیان واقع در خیابان هنگام، مسجد معراج بزرگراه رسالت ، مسجد الهادی (ع) ریحانی خیابان صباح، مسجد الرسول میدان رسالت، مسجد امام رضا(ع) در خیابان استاد حسن بنا شهید حفظی، مسجد حجت (عج) در خیابان لاهیجانی، مسجد قمر بنی‌هاشم (ع) رسالت خیابان ۱۶ متری، مسجد ثامن‌الحجج(ع) شانزده متری دوم.
حسینیه‌های محله شمس‌آباد و و محلات هم‌جوار عبارتند از: حسینیه محبان بزرگراه رسالت، حسینیه امام جعفر صادق(ع) در خیابان هنگام، حسینیه مکتب الرضا(ع) در خیابان هنگام، حسینیه ولیعصر ۱۶متری دوم شمالی، حسینیه باب المراد خیابان هنگام.

مراکز درمانی محله شمس‌آباد

درمانگاه‌های این محله به ساکنین خدماتی را ارائه می‌دهند. اما در این محله بیمارستان وجود ندارد ساکنین باید از بیمارستان محلات مجاور استفاده کنند. البته در این محله یکسری درمانگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، دندانپزشکی‌ها و داروخانه‌ها وجود دارد.

مراکز تفریحی و ورزشی شمس‌آباد

در این محله بوستانهای زیادی وجود دارد از جمله بوستان ملت، بوستان شهید آذین، شهید غفاری و بوستان سجاد که محیطی مناسب برای تفریح کودکان و گردش فراهم می‌کند.
باشگاه‌های ورزشی این محله شامل باشگاه حسین میرزایی ، مدرسه فوتبال چهار فصل کوهسار و مرکز تناسب اندام پانته‌آ است که محیط مناسب برای ورزشکاران است.

مراکز خرید محله شمس‌آباد

مرکز خرید دنیای نور در بزرگراه رسالت، مجتمع تجاری گلستان در خیابان موسوی برای تفریح و سرگرمی و خرید محل مناسبی است البته مجتمع تجاری مایسا و مرکز خرید هدیش از دیگر مراکز خرید این محله می‌باشند.
فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله فروشگاه هفت و افق کورش و فروشگاه‌های دیگر محله خرید را برای خانوارها راحتر کرده است.

مراکز آموزشی محله شمس‌آباد

مدارس این محله که در همسایگی پاسداران قرار دارند و این مدارس شامل خداقلی و سلام هستند. و البته مراکز آموزشی خصوصی دیگری نیز وجود دارد.

مکان‌های فرهنگی محله شمس‌آباد

کتابخانه‌های موجود در ناحیه دو شهرداری که شامل ۳ کتابخانه است و به محله شمس آباد نزدیک است. این کتابخانه ها شامل زیر است:
کتابخانه‌ی شهر كتاب که در خیابان استاد حسن بنا، كتابخانه وليعصر (عج) که در خیابان هنگام پارک دارای ۱۴۰۰۰جلد کتاب و با ظرفیت ۸۰ نفرمراجعه کننده و كتابخانه علامه طباطبايي در خیابان شهید منصوری بوستان مجیدیه دارای ۱۵۰۰۰ جلد کتاب با ظرفیت ۶۵ نفر مراجعه کننده را دارد.

خرید آپارتمان و رهن و اجاره در محله شمس‌آباد

این محله به دلیل امکانات خوبی که دارد افراد زیادی قصد خرید آپارتمان و رهن و اجاره آپارتمان را در محله شمس آباد را دارند. میانگین قیمت خانه در شمس‌آباد نسبت به محله‌های ‌نزدیک بسیار مناسب تر است.
قیمت‌های این منطقه به محل قرارگرفتن، امکانات و خرید خانه نوساز یا کهنه‌ساز بودن آن کاملا متفاوت می‌باشد.
برای آگاهی بیشتر، شما می توانید با نوسان قیمت بازار مسکن در ملکاوی اطلاعات جامعی از قیمت خرید، فروش، رهن و اجاره‌ی آپارتمان، ویلا و زمین محله شمس آباد را به صورت زیر بدست آورید

خرید آپارتمان و رهن و اجاره در محله شمس‌آباد
به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *