همه چیز درباره خرید خانه در منطقه ۱۸ تهران

خرید خانه در منطقه ۱۸ تهران
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

منطقه ۱۸ تهران یکی از مناطق ۲۲ گانه تهران است که موقعیت جغرافیایی آن در جنوب غربی این شهر قرار گرفته و طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ ایران جمعیت آن ۳۹۱۳۶۸ نفر بوده که ۱۹۹۶۲۳ آن را مرد و ۱۹۱۷۴۵ آن را زدن تشکیل می‌دهد.

این منطقه از ارزان‌ترین مناطق تهران به شمار می‌رود و بافت آن اغلب فرسوده است. یکی از ویژگی‌های بارز این منطقه وجود کارخانه‌ها، بازارهای صنعتی و تولیدی‌های زیاد در اطراف آن است که به اقتصاد آن رونق بخشیده است. در ادامه اطلاعات بیشتری از این منطقه و قیمت خرید خانه در منطقه ۱۸ تهران بدست خواهی آورد.

محله های منطقه ۱۸ تهران

خیابان‌ها و محلاتی که در این‌ منطقه قرار دارند:

  • شهرک ولیعصر شمالی و جنوبی
  • خلیج فارس شمالی و جنوبی
  • یافت‌آباد شمالی و جنوبی
  • شهرک صاحب الزمان
  • شهرک امام خمینی
  • شهرک صادقیه
  • شمس آباد
  • سعیدآباد
  • نوروزآباد
  • شادآباد

یافت آباد

اکثر سندهایی که در محله یافت آباد وجود دارند از نوع املاک اوقافی هستند، به همین دلیل قیمت ملک در آن به نسبت شهر تهران پایین‌تر است. این محله از قسمت شمال به خیابان شهید مهتدی، از غرب به خیابان هاشمی، از شرق به خیابان الغدیر و از سمت جنوب نیز به بزرگراه آزادگان ختم می‌شود.

دلیل نام‌گذاری این محله به یافت آباد خود داستان جالبی دارد. پس از آنکه محمدشاه فوت کرد و میرزا آقاسی نیز به شاه عبدالعظیم پناهنده شد،‌ چهارمین پادشاه قاجار زمین‌های خالی از سکنه‌ای که در این‌ محله وجود داشت را تصاحب کرد و نام آن را «یافت آباد» گذاشت که به معنای «من یافتم» است و امروزه هم با همین نام یافت آباد شناخته می‌شود.

قیمت خرید خانه در منطقه ۱۸ و محله یافت آباد در حال حاضر برای هر متر مربع ۴۴ میلیون تومان است که این نسبت به محله‌های نزدیک به یافت آباد کمتر است.

بازار مبل ایران یافت آباد

شهرک ولیعصر

منطقه ۱۸ تهران از شمال به آزادراه فتح و ۴۵ متری مسیر شهر کرج، از جنوب به بزرگراه آیت‌الله سعیدی، از شرق به بزرگراه آیت‌الله سعیدی و از سمت غرب نیز به بزرگراه آزادگان ختم می‌شود.

شهرک ولیعصر قبل از انقلاب با نام «شهرک ولیعهد» شناخته می‌شد که بعد از انقلاب به شهرک ولیعصر تغییر نام داد. در گذشته افرادی که در محله شهرک ولیعصر منطقه ۱۸ تهران زندگی می‌کردند اغلب به کار کشاورزی مشغول بودند. شخصی با نام حاج علی غیاثی مالک اصلی زمین‌های آبادی این محدوده بوده است.

محله تولید دارو یکی از بهترین مکان‌های شهرک ولیعصر است که بسیار تمیز و منظم بوده و از سروصدای کمی برخوردار است. از دیگر محله‌های خوب شهرک ولیعصر می‌توان به محله بازرگان، بهداشت، خیابان شهید بنایی اشاره کرد.

قیمت خرید خانه در منطقه ۱۸ تهران چند است؟

پیش‌بینی قیمت مسکن در منطقه ۱۸ نشان می‌دهد که ماه‌های آینده قیمت خرید خانه در منطقه ۱۸ افزایش خواهد داشت، هر چند که در حال حاضر قیمت مسکن در این منطقه به نسبت مناطق دیگر ارزان‌تر می‌باشد.

خانه‌های نوسازی که در محله شهرک ولیعصر قرار دارند به نسبت بقیه املاک محله‌های دیگر قیمت بالاتری دارند. اما به دلیل رشد اقتصادی این منطقه، تقاضای خرید خانه در منطقه ۱۸ همچنان بالاست.

امکانات منطقه ۱۸ تهران

منطقه ۱۸ تهران دارای امکاناتی است که باعث شده یکی از دلایلی باشد تا تقاضای خرید خانه در آن زیاد شود. این منطقه ۹۶ بوستان دارد که مهم‌ترین آن‌ها بوستان قائم، صنوبر، لواسانی، شقایق، گلستان و اردیبهشت است. برای کودکان نیز دو شهربازی ولیعصر و مجموعه شهید مختار سلیمانی با امکاناتی عالی فراهم شده است.

سینما پردیس، معلم، تماشا و بانو چهار سینمایی هستند که فیلم‌های روز سینمای ایران را روی پرده می‌برند.

بیمارستان‌های شهید فیاض‌بخش و غیاثی نیز خدمات پزشکی را به اهالی منطقه ۱۸ تهران ارائه می‌دهد. بعلاوه آن درمانگاه‌های زیادی نیز در این منطقه وجود دارند که همگی خدمات پزشکی را به عموم مردم ارائه می‌دهد.

پردیس سینمایی تماشا

یکی از مراکز فرهنگی-تفریحی منطقه ۱۸ تهران پردیس سینمایی تماشا است که به یک سالن ۳۱۸ نفری و دو سالن ۱۵۰ نفری مجهز است. زمانی که این سینما در حال گشایش بود در زمان خود از امکانات بی‌نظیری برخوردار بود. کیفیتی که این سینِما از لحاظ فناوری‌های پخش صدا و تصویر در هر سه سالن دارد در نوع خود بی‌نظیر و در ردیف ممتازترین سینماهای ایران قرار داده است.

آب و هوای منطقه ۱۸ تهران

منطقه ۱۸ تهران از نظر آب و هوایی دارای تابستان‌های خشک و کم‌بارش و در اکثر روزهای سال نیز نیمه صحرایی است. از آنجا که این منطقه به شهرک‌ صنعتی و کارخانه‌های زیادی نزدیک است آلودگی هوا نیز در آن بالاتر است. محدوده‌هایی نیز در این منطقه وجود دارد که دارای فضای سبز و آب و هوایی خوب است. تراکم جمعیت منطقه ۱۸ پایین است و این یکی از ویژگی‌های بارز این منطقه می‌باشد که باعث شده اغلب به زندگی در آن فکر کنند.

به این نوشته رای دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *